Giresunspor.Net - Herkes Sever Biz Taparız!

Full Version: Başakşehir - GZT Giresunspor
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Dakika 80'den sonra beş tane futbolcu değiştiren takımız.
Bu Başakşehir Trabzonspor'u yensin şampiyonluk için çok ciddi aday olurlar, puan farkı 7ye inmiş olur.
Sağlık olsun, zaten kimse Başakşehir'i yenmemizi beklemiyordu. En azından bir devre direndik.
Başakşehir şu ana kadar izlediğim en iyi takım diyebilirim sezon başından bu yana oyun olarak bu kadar ezildiğimizi hatırlamıyorum tabi bu bizim bireysel hatalarımızı görmezden geleceğimiz anlamına gelmez özellikle son golde flavionun orta alanda basit top kaybı tam bir fiyaskoydu neyse bu maçı bugün unutup moral bozmadan Hatay maçına odaklanmamız lazım.
Bugün hoca farkını görmüş olduk.
Emre Belözoğlu, Hakan Keleş'i yendi. Rakip teknik adam farklı bir strateji sergiledi, bizim Hakan Keleş ise hiç çalışmamış (eğer çalıştıysa daha da vahim, analiz 0). Maç öncesi çalışmadığı gibi, maç içinde de sıvadı

Not : Bu arada Belözoğlu'nun henüz tecrübesiz olduğunu, yazılı ve sosyal medya tarafından abartıldığını düşünüyordum ama bizim en çaresiz kaldığımız maç oldu. Sanırım üst düzey bir hoca olacak gibi
Hakan Hocaya birileri söylesin futbol 90 dakikadan fazla oynanmıyor diye.
Anlamadığım neden 5 futbolcu değiştirme hakkını son on dakikaya sığdırıyor.
Anlayan varsa, beri gelsin.
Hem hoca hem takım 2. yarı çok kötüydü.Hızlıca unutup Hatay maçına geçiş yapmak lazım.
Ya biri bana soylesin su zeki duran toplarda kac asist ve gol atmis neye gore bu kazma hep kullaniyoe inan deli oluyorum. Baska takim frikik attimi gol atma durumu var bizde ise bu yok hatta gol yeme durumu var Zeki kullandimi. 18 macta duran toplarda basarisi ney onun
Yorulana kadar iyi karşılık verdik ama sonrasında takım düştü. Top sürekli rakipte kaldı. Hocada maç sonu hamle şansının kısıtlı olduğundan bahsetmiş. Bu konuda skordan bağımsız hocayı eleştriyorum. Çok büyük ihtimalle rakip zaten kazanacaktı peki neyi farklı yaptı ki hoca? Zaten gol geliyorum diye bağırdı. Rakip her maç bu oyunu oynuyor. Maç öncesinde doğru hazırlık yapılmamış senaryolar üzerine. 1-1 tutmuşsun maçı rakip topa sahip hamle yapıyor bizim bir planımız olmalıydı bu senaryo için. 4-6-0 yapıp diabateyi serbest bırakıp orta alana peluyu alıp pas düzenini bozmayı deneyebilirdik. 4-4-2 yapıp diabate champness ile savunma arkası bek arkası koşu deneyebilirdik. Birkaç kez ciddi tehdit edebilseydik zaten o baskı kırılacaktı rakibi daha emniyetli oynamaya itecektik.
Velhasıl kelam hedef maç değildi rakip çok formda alternatifli kadrosu var kazanmaya yakın taraftı bunlar doğru ama bizimde plansız kaldığımız ve malumu beklediğimiz gerçeği buz gibi ortada. Umarım hoca ders çıkarır.
(21-12-2021, 20:00)Pangal Wrote: [ -> ]Yorulana kadar iyi karşılık verdik ama sonrasında takım düştü. Top sürekli rakipte kaldı. Hocada maç sonu hamle şansının kısıtlı olduğundan bahsetmiş. Bu konuda skordan bağımsız hocayı eleştriyorum. Çok büyük ihtimalle rakip zaten kazanacaktı peki neyi farklı yaptı ki hoca? Zaten gol geliyorum diye bağırdı. Rakip her maç bu oyunu oynuyor. Maç öncesinde doğru hazırlık yapılmamış senaryolar üzerine. 1-1 tutmuşsun maçı rakip topa sahip hamle yapıyor bizim bir planımız olmalıydı bu senaryo için. 4-6-0 yapıp diabateyi serbest bırakıp orta alana peluyu alıp pas düzenini bozmayı deneyebilirdik. 4-4-2 yapıp diabate champness ile savunma arkası bek arkası koşu deneyebilirdik. Birkaç kez ciddi tehdit edebilseydik zaten o baskı kırılacaktı rakibi daha emniyetli oynamaya itecektik.
Velhasıl kelam hedef maç değildi rakip çok formda alternatifli kadrosu var kazanmaya yakın taraftı bunlar doğru ama bizimde plansız kaldığımız ve malumu beklediğimiz gerçeği buz gibi ortada. Umarım hoca ders çıkarır.

Yoruma katılıyorum. Zira,orta sahayı kalabalık tutarak, Diabate ve Champness gibi iki hızlı ve diri adamla kontraatak arasaydık;
1. Kalabalık orta sahayla bu kadar baskı yemezdik.
2. Kontraatakla hücuma çıkacağımız için baskı yapmayı denediklerinde, belki de gol veya goller bulup, maçı kazanabilirdik.
Hatta bunun gibi zorluk derecesi yüksek maçlarda çift ön libero ile oynayabileceğimizi düşünüyorum. İkinci ön libero için de en uygun futbolcu da Diarra. Kariyerinde ön libero oynadığı da görülüyor. Bugün 2. yarıda Douglas'ı stopere, Diarra'yı ön liberoya alarak (4-6-0) aşağıda ki kadro ile çıkabilirdik.

OKAN- ZEKİ, DOUGLAS, ALEX, AZİZ- DIARRA, TRAORE- DIABATE, FLAVIO, PELUPESSY, CHAMPNESS.
(21-12-2021, 20:00)Pangal Wrote: [ -> ]Yorulana kadar iyi karşılık verdik ama sonrasında takım düştü. Top sürekli rakipte kaldı. Hocada maç sonu hamle şansının kısıtlı olduğundan bahsetmiş. Bu konuda skordan bağımsız hocayı eleştriyorum. Çok büyük ihtimalle rakip zaten kazanacaktı peki neyi farklı yaptı ki hoca? Zaten gol geliyorum diye bağırdı. Rakip her maç bu oyunu oynuyor. Maç öncesinde doğru hazırlık yapılmamış senaryolar üzerine. 1-1 tutmuşsun maçı rakip topa sahip hamle yapıyor bizim bir planımız olmalıydı bu senaryo için. 4-6-0 yapıp diabateyi serbest bırakıp orta alana peluyu alıp pas düzenini bozmayı deneyebilirdik. 4-4-2 yapıp diabate champness ile savunma arkası bek arkası koşu deneyebilirdik. Birkaç kez ciddi tehdit edebilseydik zaten o baskı kırılacaktı rakibi daha emniyetli oynamaya itecektik.

+1967

Değişiklikler zamanında yapılsa dahi büyük ihtimalle sonuç değişmeyecekti, Başakşehir ligin en iyi topunu oynuyor. Ama hocanın oyun 1-1'deyken ve takım atak üstüne atak yerken beklemesi ve bence klasik balına güvenip hiçbir önlem almaması inanılır gibi değil. Evet, yedeklerde az biraz Champness harici elle tutulur bir adam yok hücum anlamında, ama Pangal'ın dediği gibi varyasyonlara gidilse, ya hiç değilse savunmaya Sergen'i çekip 5'lese ben ciddi anlamda kabul ederdim. Hoca ise kenarda oturup izledi, yaptığı değişikliklerde 85'de.
Sergio ve Diabate de ciddi anlamda düşüş var. Hele Sergio, rüzgar esse yere düşüyor, çok çelimsiz. Balde etkisizdi. Bizim adımıza Diarra, Perez ve Behich'i beğendim.
Umarım dersler çıkarılmıştır ve Hatay maçına telafi ederiz.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11