Giresunspor.Net - Herkes Sever Biz Taparız!

Full Version: 2022 UEFA Uluslar Ligi-C ligi / Grup 1 MİLLİ TAKIMIMIZ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
UEFA'nın milli maçlar düzeyinde hazırlık karşılaşmalarının yerine getirdiği lig usulü formatta, bir önceki ligi olan B liginden küme düşerek C liginde oynamaya hak kazanan A milli futbol takımımız bu akşam(11.06.2022) grubun 3. maçında Lüksemburg ile karşılaşacak.Grubun ilk iki maçında Faroe Adalarını 4-0, Litvanya'yı ise 6-0 ile geçen A milli futbol takımımız 3'te 3 yapmanın peşinde.

UEFA Uluslar Ligi C Ligi Grup 1'de yer alan takımlar ve puan sıralaması ise şu şekilde;

1-TÜRKİYE: 6 Puan
2-Lüksemburg: 6 Puan
3-Faroe Adaları: 0 Puan
4-Litvanya: 0 Puan

-
-
-
25 Eylül 2022 Pazar günü oynanacak Faroe Adaları - Türkiye maçı ile C grubu maçlarını tamamlayacağız.A Milli takımımız gruptan üst lige çıkmayı bir önceki karşılaşmada kendi evinde Lüksemburg ile 3-3 berabere kalarak garantilemişti.A Milliler son maçı da kazanarak C ligine moralli veda etmek istiyor.

22 Eylül günü Lüksemburg ile oyanan ve 3-3 beraberlik ile sonuçlanan maç sonrasında milli takım teknik direktörü Stefan Kuntz çok eleştirilmişti.Bu eleştirilerden Hamit Altıntop'da kadro seçimlerine müdahale ediyor, takımı kendisi kuruyor denilerek nasibi aldı.Yeni dönemde Kuntz'un ise görev almayacağı düşünülüyor.

B Ligine yükselen A Milli takımımızın önünde ise EURO 2024 finallerine gidebilmek için bir şans bulunuyor.Liglerinde en çok puanı toplayan takımlar kendi aralarında play-off oynama hakkına sahip olacak.Play-off'u ilk sırada bitiren ülke takımı EURO 2024 finallerine doğrudan katılma hakkı elde edecek.