Giresunspor.Net - Herkes Sever Biz Taparız!

Tam Versiyon: Tarihi Yolsuzluk ve Rüşvet Skandalı
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2 3 4
Meşhur iş adamları, kamu görevlileri, bakanlar ve eşraflarının içerisinde bulunduğu sansasyonel operasyonla ilgili değerli fikirlerini beyan etmek isteyenler buyursunlar. Shy
''Hırsızlık babadan oğula geçer'' Recep Tayyip Erdoğan
''Dönemimizde yolsuzluk çıkarsa istifa etmeyen şerefsizdir'' Erdoğan Bayraktar
operasyonun 1 gün sonrası soruşturmayı yürüten 5 emniyet müdürün ve savcının açığa alınması reçep tayyip erdoğanın ilerisi demokrasi anlayışına girer bu savcı ergenekon ve balyoz davalarına bakarken yedirmeyeceğiz diyenlerin başta recep tayyip erdoğan ve son olarak adalet bakanının savcılar hakkında suç bulunuyorum demesi akp ve recep tayyip erdoğanın ilerisi demokrasi anlayışına girer evdeki paralar para sayma makineleri hayırlı işler demek düşer.
İşçiye, emekliye, memura, çalışanlara iğne ucu ile zam verip, kendilerine kazanla almak bu olmalı.Bizler zamanın da söylüyorduk bu partinin sempatizanları inanmıyordu.Onlar müslüman çalmaz mantığı vardı.Milletin gözü hala da açılmış değil orası ayrı acı mevzu.
Mevzu öyle ki ülke de cemaat gücü.
Hükümete getirdiler, düşürmesini de iyi bilirler.Bizler de seçime zorlanıyoruz.Ya cemaat yararından yana ya da AKP yararından yana olacağız.İkisi de bu ülke için tehdittir.AKP gider başka düzenbaz gelir.O meşhur kırmızı kitaptan irticanın tehdit olarak çıkarılması RTE'nin ilk yaptığı işti.
İkisi de hırsız.Biri deniz feneri ile çalar diğeri yolsuzluklar ile.

Muz cumhuriyeti olduğumuzun bir başka kanıtı da hukukun leh de eğilip bükülmesi.İsteyen istediği gibi at koşturur hale gelmiş.

Şunu da ifade edeyim.Operasyonlardan korkar hale geldim.
1-AKP bu işten güçlenerek çıkabilir.
2-Tahliyeler başlamıştı hatırlarsanız.Sonuç olarak APO pi.i serbest bırakılabilir.
3-Bölünme hızlanabilir.Sonlanır.
Kaçırıldığı söylenilen para pul milyar euro, milyar dolar, ton altın seviyelerinde... Alındı denilen rüşvetler de milyon dolardan başlıyor, maaşallah yani bu ülke böyle işlere ne acı ki alışkındır ama bu büyüklüktekine de şahit olmamıştık. Şimdiye kadar ortaya çıkan en komik şey de twitterdaki takip edeni takip ederim hesabı durumu anlayıp takip eden polisleri başka polislere takip ettirmeleri olmuş Big Grin
Yolsuzluğun toplamı söylenen gibiyse asgari ücretle çalışan bir vatandaşın o parayı kazanabilmesi için tam 25 milyon yıl çalışması gerekiyor. Şaka değil 25 milyon yıl.

Müdürler görevden alındı , yeni savcılar atandı , bugun de jet hızıyla kolluk kuvvetleri yönetmeliği değiştirildi.Bundan böyle her soruşturma başsavcılığa bildirilmek zorunda , bölgedeki kolluk kuvvetlerini bölgenin en yüksek rütbeli amiri kendi belirleyecek .

Resmen itiraf gibi hamleler . Artık bu HIRSIZlığın yapıldığına şüphe yok .

Ancak hala bazıları olayın farkında değil ya da bu hırsızlığa ortak olmak istiyor.
Dün bütçe konuşmalarının son gününde Muharrem İnce efsane bir konuşma yaptı , söylediklerinin kelime kelime düşüncelerimi ifade ettiğini gördüm.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütçesi başbakana teslim edildi dün ama ortada ne başbakan var ne başkası. Son gün gelmiş görüşmelerin çoğunluğunda boş olan akp sıraları dolmuş. Şov yapmaya gelmişler.Muhalefetide yuhlayamaya ..

Yemin ediyorum memleketin kreşten farkı kalmadı. Bir tarafta bunlar , bir tarafta istediği an istediğini yapabilecek tehlikeli bir oluşumun gerçekliği. Hele ki kendi kuyruklarına basıldığında yaptıkları çığırtkanlık , ama onun öncesinde yapılanlara göz yumma ... Berbat bir haldeyiz .

tomanız elektrikli,
başbakanınız sinirli,
bakanlarınız şaibeli,
toma suyunuz jenixli,
sporunuz dopingli,
danışmanınız jöleli,
televizyonlarınız penguenli,
gazeteleriniz yalanlı,
dış politikanız kavgalı,
enerjiniz pahalı,
valiniz artemalı,
bakanınız kralı,
mahdumlarınız çelik kasalı,
polisiniz peruklu,
hakiminiz uykulu,
düzeniniz korkulu,
sağlığınız paralı,
eğitiminiz sıfırlı,
sınavlarınız kopyalı,
ihaleleriniz fesatlı,
adaletiniz çifte standartlı.
öküz öldü ortaklık bozuldu Big Grin
Bunlar müslüman yapmaz öyle şeyler kedidir kedi Smile
2 dalga operasyon için savcı öz izin vermiş ama yeni göreve getirdikleri başsavcı ve emniyet operasyon için direniyor 2 dalgada 9 gemi sahibi olan bilal erdoğanda var körler sağırlar birbirlerini ağırlarlar ne hale getirdiler ülkeyi
Bilal Erdoğanın şu anda içeride olması gerekirken başsavcılık zaman kazanmaya çalışıyor.
2 bakan istifa etti. İlginç şekilde erdoğan bayraktar gibi pısırık bir adam konuşmasında başbakan da istifa etmeli dedi. Bu işin içinde en tepedeki adamın da olduğunu düşünmek için yeterli sbep var.

Hala gomplo diyenler var ayrı mesele ...
Sayfa: 1 2 3 4