Giresunspor.Net - Herkes Sever Biz Taparız!

Tam Versiyon: Türkiye Kupası : 2014-15 Sezonu Yeni Statü
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2 3 4 5 6
Türkiye Kupası statüsü yeni sezon öncesi yine değiştirilmiş.

BAL ligi takımları dahil (hepsi değil) profesyonel liglerdeki tüm takımlar kupaya yine çeşitli kademelerden itibaren katılıyor.

Ön eleme + 3 eleme turundan oluşan ve tek maç üzerinden oynanan toplam 4 eleme turu var.

Giresunspor kupaya 2. turdan itibaren katılıyor.

3. turdan sonra 32 takım 4'erli 8 gruba ayrılarak Grup Aşamasını oluşturacaklar.

Grup maçları çift devreli lig usulüne göre oynanıyor, ilk 2'leri son 16 turuna kalacaklar.

Son 16 turu tek maç üzerinden ve 1.nin sahasında oynanacak şekilde A1-B2 eşleşmesiyle olacak.

Çeyrek ve yarı finaller çift maç üzerinden oynanacak, final tek maç.
Alt lig takımlarının katılımını sağlamak lazımdı kupaya.Dünya'da adı geçen liglerde durum bu şekildedir.En zayıf lig bile kupaya katılır.
Kupa ülkemizde formalite, eziyetten öteye geçemeyen bir organizasyon.Sürekli oynamalar yaparak ilgi artırmaya çalışıyorlar ama başaramıyorlar.Ödül sistemi değiştirilerek cazip hale getirilebilir.
Büyük takımların yerinde olayım ilk turda elerim takımı. O kadar gereksiz bir kupa ve organizasyon. Sakatlık riskini kaldırmak için bile elenmek mantıklı.
tamamıyla gereksiz organizasyon parasal anlamdada al benisi yok.
Eskiden kupa galipleri kupası varken bu işin bir esprisi vardı. Kaldırıldıktan sonra kupa maçları anlamını kaybetti, tüm ülkelerde angaryaya döndü.
aşırı mantıksız olmuş son 32 takım grupta ne yapacak bide çift maç giresunsporumuz tek tur geçse yeter fazlası yorar bizi...
benim görüşüm bizim türkiye kupasında sakatlık ve cezalı vermedigimiz takdirde gidebilecegimiz yere kadar gitmemiz lazım klübün zaten kalıcı bir geliri yok türkiye kupasından az çok para kazanır oyuncuların transfer taksitlerini öder birde a haber ve atv maçları yayınladıkça güzelde reklam yapmış oluruz
kupada rakip sakaryaspor olmuş maç deplasmanda..
24 eylül çarşamba saat 15.00 sakarya deplasmanındayız sakarya 3.lig takımı acaba passolig olacakmı? ayrıca bi kerede rahat yenelim şu ibneleri....
(17-09-2014, 21:23)ziza82 demiş ki: [ -> ]24 eylül çarşamba saat 15.00 sakarya deplasmanındayız sakarya 3.lig takımı acaba passolig olacakmı? ayrıca bi kerede rahat yenelim şu ibneleri....
Türkiye kupasında passolig uygulanmayacak diye biliyorum ben. Passokart sistemi olan stadlarda büyük ihtimalle e-bilet geçerli olacak.
Sayfa: 1 2 3 4 5 6