Giresunspor.Net - Herkes Sever Biz Taparız!

Full Version: BSL 2016-2017 Sezonu
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
Maalesef ledo'nun ve mahalbasic in yokluğunu hissediyoruz Eğer ikisi olsa maçı kesin kazanırdık birisi olsa maçın favorisi bizdik ama ikisi birden olmayınca kaybettik maalesef ama yeni gelen yabancı ve alacağımız bir uzun ve ekstra 1-
2 transfer yaparsak kesir play off yaparız diye düşünüyorum olmazsa en kötü Avrupa Ama şunu belirtmek isterim ki bu takım küme düşmez düşemez
Curry gelmiş, Daçka karşısında bi sürpriz yaparmıyız acaba diyordum. Ulan kadroları bi açtım Curry kadroda yok (Lisansı yetişmedi demek), Mahalbasic zaten gitmişti unutmuşum. Kadroda sadece sadece 10 oyuncu var ve 3 tanesi hiç oynamayan oyuncular. (Tansu yıllardır kadromuzda ve 2.ligde dahi hiç bir katkısı olmamıştır). Yani 7 kişilik rotasyonla Daçka karşısına çıkıyoruz. Bu kadroyla Daçkayı yenecek olursak zaten ligi devam ettiren federasyonun "Lüften argo kelimeler kullanmayınız". Bizi direk play offa almaması terbiyesizlik olur Smile Velhasıl kelam tıpkı Efes maçı gibi kaç yeriz hesabını yaparken maç başladı hatta ilk dakikalar öndeyiz falan. Hatta ilk yarı kafa kafaya bitince bir an noluyor lan falan dedim ama 2. yarı ufaktan maç dönmeye başladı. 27-28 dk kadar da olsa hala maçın içinde kalmak çok büyük iş doğrusu. İlk yarı adeta Okben-Moerman arasında geçti. İzlediğim çoğu maçta ortalarda görünmeyen Moerman'da resmen oynayacak maçı buldu. Favori takımın bazen gününde olmaz falan, o zaman zayıf takım zorlar , normal şeyler. Ama favori takım çok formda olduğu bir günde dahi eksik kadromuzla kolay lokma olmamak güzel bişey. Dün Daçka %40 civarı üçlük %64 ikilik ve sadece 2 serbest atış kaçırdı. Ayrıca hücum ribaundlarında falan çok etkiliydi. Yani baya baya formda olduğu bir güne denk geldik malesef. Efes maçı da Fener maçları da yine rakibin çok iyi gününe geldik. Aynı gün İBB karşısında Galatasaray sahada yoktu neredeyse. Haftaya bize karşı sezonun basketbolunu oynar artık şansımıza. Haerbi bukadar şanssızlık fazla artık.
Karşıyaka, Anadolu Efes'ten Furkan Korkmaz'ı transfer etti.
(13-12-2016, 20:09)pusti28 Wrote: [ -> ]Karşıyaka, Anadolu Efes'ten Furkan Korkmaz'ı transfer etti.

kaynak varmı? ksk dün çok önemli bi avrupa maçına çıktı ve haliyle gündemleride o maçtı. ayrıca şu linkte tam tersini söylüyor;

http://www.basketfaul.com/makale/58985/f...sarti.html

Quote:Furkan Korkmaz'ı Pınar Karşıyaka istiyor, Halk Enerji TED Ankara Kolejliler istiyor, İBB istiyor... Eğer kiralama işlemi gerçekleşecekse favori takım bu üçü değil, Yeşilgiresun Belediye... Diğerleri plase...
valla mevki vs teknik konuları bile geç, sadece düz mantık istatistiklere bakarsak bile ksk ile bizim takım kıyaslanamaz bile süre almak konusunda. İki takımın son oynadıkları maçları inceleyelim. ksk dün akşam venezia karşısında;

ponitka 30 dk
joshua colton 22 dk
j cowen browm 35 dk
summers 25 dk
patwey 15 dk süre almış.

yani maç süreleri ağırlıklı olarak 5 yabancı arasında dağılım göstermiş. yerlilerden ise muhammed 34 dk ve egemen 17 dk süre almış.

buna karşılık bizde ise daçka karşısında yerliler takımı sürükledi hem süre hem skor olarak. ha bizim daçka maçı yinede ölçü sayılmaz çünkü mahalbasic in yerine transfer yapılacak + curry alındı zaten onlarda oynayacak. ama sezon genelinde de bakınca yerlilerin aldığı süreler çok göze çarpıyor bizde.

birde istatistiklerden ziyade emircan ve okben faktörü var bizde. furkan ile birlikte bu 3 oyuncu geçen seneye kadar aynı takımdayken furkan parlarken emircan ve okben kaybılup gitmek üzerelerdi. bu sene ise furkan aynı takımda kalıp bençte çürürken emircan ve okben ise bize gelip ülkenin en çok dikkat çeken yerli oyuncuları haline geldiler. bu durumda kendimi furkanın yerine koyuyorum, ben olsam yemişim parayı pulu boşverip gider aynı takımda hem uyum sorunu yaşamam hemde 2 eski takım arkadaşımla tatlı bi rekabete girer tekrardan onların önüne geçmek isterdim.
Twitter da Tribünsel diye bir sayfa var orası yazmıştı, bende oradan aldım buraya yazdım
(14-12-2016, 15:32)pusti28 Wrote: [ -> ]Twitter da Tribünsel diye bir sayfa var orası yazmıştı, bende oradan aldım buraya yazdım

http://www.basketfaul.com/makale/58998/b...tirdi.html

İşte böyle birkaç tık fazla alıcam diye oturma organından haber uyduranlar yüzünden bir transfer suya düşmüş. Ha bizim için iyide oldu ayrı mesele tabiki. 

eğer basketbol takip etmek istiyorsan sadece 2 tane haber sitesi vardır bu ülkede. Basketfaul.com birkaç senedir tekti aslında. son dönemde basketball.com.tr de iyi bir atak yaparak hızlı ve çok sayıda haber yaparak basketfaule rakip oldu. başka da basketbol haber sitesi yok malesef. daha doğrusu haber yapan başka site yok, diğerleri hepsi ya belli başlı kaynaklardan kopyala-yapıştır yapar yada bizim giresun basınının giresunspor haberleri gibi tamamı masabaşı haberleridir. mesela önceki yıllarda bir kardeşimizin ricası üzerine sitesinde haber editörlüğü yapmıştım. yaptığımız şey bana gösterdiği birkaç siteyi fırsat oldukça takip edip yeni haber geçtiği anda birkaç kelimesini değiştirip siteye aynen eklemek. böyle saçma sapan bi olayda sarmadı ve bıraktım zaten. oyüzden basketbol sitelerinin çoğunu ya takip etmişliğim vardır yada sahibinin ne b.k olduğunu bilirim. birde çok uzun yıllar önce turkbasket.com vardı. o dönem sektörde tekti. sonra gereksiz yere tasarımı değiştirdiler, arayüzü falan derken b.k gibi bi görünüme sahip olan site gitgide popülerliğini kaybetti. şimdi ne halde bilmiyorum bayadır girmedim. 

birde güya haber sitesi olsa da, haberlerinden ziyade sitede sakladığı istatistikleriyle ön plana çıkan faydalanılan tblstat.net vardır. istatistik içinde orayı kullanabilirsiniz. yıllaaaar önce tblstat.net in burda çok mevzusu geçmişti Smile 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada Furkan konusu için menejeri dahiyane bir plan yapmış Furkanın kiralanması için. Hem Furkanın, hem Banvitin hemde Can Mutaf'ın zarar göreceği dahiyane bir çözüm önerisi  Big Grin 

http://www.basketfaul.com/makale/58999/m...efese.html
Dün akşam Uşak-Paok maçının son periyodunu izledim. Şu iki dandik takım Şampiyonlar liginde oynuyorsa biz burada harcanıyoruz valla. O Paok takımıyla biz top diye oynardık valla. Hele birde maç giresunda o taraftar önünde olunca rencide edici skora ulaşırdık. Bu sene ne yapıp edip Avrupa bileti kapmamız lazım. Şuanki halimizle bile Uşakın olduğu gruptan rahat çıkardık. Ki bu Şampiyonlar ligi grubu birde. Daha bunun altında Avrupa ligi var ki orda zirveyi bile zorlarız.
(15-12-2016, 09:07)kerasus Wrote: [ -> ]Dün akşam Uşak-Paok maçının son periyodunu izledim. Şu iki dandik takım Şampiyonlar liginde oynuyorsa biz burada harcanıyoruz valla. O Paok takımıyla biz top diye oynardık valla. Hele birde maç giresunda o taraftar önünde olunca rencide edici skora ulaşırdık. Bu sene ne yapıp edip Avrupa bileti kapmamız lazım. Şuanki halimizle bile Uşakın olduğu gruptan rahat çıkardık. Ki bu Şampiyonlar ligi grubu birde. Daha bunun altında Avrupa ligi var ki orda zirveyi bile zorlarız.

Bu salona kimseyi getiremeyiz. Başımızda bu federasyon varken. Geçen sene sıkıyolardı yok iyileştirilmezse seneye (yani bu sene ) o salonda oynatmayız diye. nolduda oynatıyolar ? şu bi kaç sene gençlere önem verip aynı zamanda alt yapıdan bi kaç takviye ile ( alt yapı ne alemde bilmiyorum ) kulubun finans durumunu düzeltip avrupa hayal olmaz. bknz. karşıyaka. birde kulup belediyeden ayrılmalı bence. cunku destek alamıyor (belediye partisi nedeniyle )
(15-12-2016, 13:03)Semih Karahan Wrote: [ -> ]
(15-12-2016, 09:07)kerasus Wrote: [ -> ]Dün akşam Uşak-Paok maçının son periyodunu izledim. Şu iki dandik takım Şampiyonlar liginde oynuyorsa biz burada harcanıyoruz valla. O Paok takımıyla biz top diye oynardık valla. Hele birde maç giresunda o taraftar önünde olunca rencide edici skora ulaşırdık. Bu sene ne yapıp edip Avrupa bileti kapmamız lazım. Şuanki halimizle bile Uşakın olduğu gruptan rahat çıkardık. Ki bu Şampiyonlar ligi grubu birde. Daha bunun altında Avrupa ligi var ki orda zirveyi bile zorlarız.

Bu salona kimseyi getiremeyiz. Başımızda bu federasyon varken. Geçen sene sıkıyolardı yok iyileştirilmezse seneye (yani bu sene ) o salonda oynatmayız diye. nolduda oynatıyolar ? şu bi kaç sene gençlere önem verip aynı zamanda alt yapıdan bi kaç takviye ile ( alt yapı ne alemde bilmiyorum ) kulubun finans durumunu düzeltip avrupa hayal olmaz. bknz. karşıyaka. birde kulup belediyeden ayrılmalı bence. cunku destek alamıyor (belediye partisi nedeniyle )

Salonun parkesi çok çok iyi belki Abdi İpekçi ve Ülker arenadan sonra en iyisi denebilir. 4 sene önce salon yapılacak diyen yavşaklar nerde acaba?
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48