Giresunspor.Net - Herkes Sever Biz Taparız!

Full Version: KORONAVİRÜS - COVİD -19 !
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
kimden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama bu işi termal kamera ateş ölçümü ile olacak iş değil artık belirtilerde değişti önlem diyorsunuz Trabzonda ölen kadın basınada çıktı yazın E.Y diye çıkar kadın Fransadan İstanbula geliyor karantinaya alınmadan otobüs ile Samsun'a oradan minibüs ile Orduya Ordu'dan taksi ile Araklıya gidiyor sonuç kadın koronadan ölüyor Araklı ve Of'ta 100 yakın kişi karantinada geçin o işleri Sağlık Bakanı iyi çalışıyor ama tek adam devletinde bir yere kadar adam Umrecileri göndermeyelim demiş araya malum diyanet giriyor Umreciler umreye gidiyor Giresun'da ölen 4 kişiden 3'ü Umreden gelenler sokağa çıkma yasağı şart bunu Sağlık Bakanıda belli ediyor.

http://www.rizeninsesi.net/haber-of-ta-k...68473.html
Ülkede bu işi kimsenin ilk başta sklediği olmadı. Sağlık bakanı bile geyik muhabbeti yapıyordu o cevabında. Sadece ateş ölçümüyle hallolacak sandı. Kadın haklıydı yani.
Ama bu işin asıl sorumlusu umreciler ve onları karantinaya almayan devlet yetkilileri. Işimden dolayı bu corona muhabbetleri biraz daha erken geldi bize uyarıları falan sürekli yapıyorlardı. Sahil ve hudut sıhhiye memurları bu umreciler başımızı yakacak diyordu. Sadece ateşlerini ölçüp kimseyle sarılmayın yüz göz olmayın diyorlarmış. Ama adam elini opturecek, mevlut yapacak mümkün mü 15 gün kimseyle gorusmemeleri demişlerdi. Bu gidişle bu iş herkese bulaşacak bunun kaçarı yok. Bizim gibi akraba eş dost kültürünün yoğun olduğu yerde önüne geçmenin imkanı yok artık. Trabzona fransadan cenaze için gelen kadını biliyorsunuz. Onun yüzünden koca bir şehir ne hale geldi. Bu saatten sonra kalan sağlar bizimdir ağalar. Bir de acilen sahra hastaneleri kurulmalı. Italya ve ispanyadan beter olacağız bu gibi.
Bi de önünüze gelene pkklı vs demeyin. Aktroll müsünüz nesiniz acaba?
(04-04-2020, 16:02)kral1234 Wrote: [ -> ]Ülkede bu işi kimsenin ilk başta sklediği olmadı. Sağlık bakanı bile geyik  muhabbeti yapıyordu o cevabında. Sadece ateş ölçümüyle hallolacak sandı. Kadın haklıydı yani.
Ama bu işin asıl sorumlusu umreciler ve onları karantinaya almayan devlet yetkilileri. Işimden dolayı bu corona muhabbetleri biraz daha erken geldi bize uyarıları falan sürekli yapıyorlardı. Sahil ve hudut sıhhiye memurları bu umreciler başımızı yakacak diyordu. Sadece ateşlerini ölçüp kimseyle sarılmayın yüz göz olmayın diyorlarmış. Ama adam elini opturecek, mevlut yapacak mümkün mü 15 gün kimseyle gorusmemeleri demişlerdi. Bu gidişle bu iş herkese bulaşacak bunun kaçarı yok. Bizim gibi akraba eş dost kültürünün yoğun olduğu yerde önüne geçmenin imkanı yok artık. Trabzona fransadan cenaze için gelen kadını biliyorsunuz. Onun yüzünden koca bir şehir ne hale geldi. Bu saatten sonra kalan sağlar bizimdir ağalar. Bir de acilen sahra hastaneleri kurulmalı. Italya ve ispanyadan beter olacağız bu gibi.
Bi de önünüze gelene pkklı vs demeyin. Aktroll müsünüz nesiniz acaba?

ş.p denen kadın murat karayılan ile zamanında çok rahat iletişim kurabilen, hdplilerle arası çok iyi olan daha doğrusu geçmişi sıkıntılı biri bana göre  attığı mesajlarda güvenilirliğini yitiren bana göre ülkesini çok rahat karalayabilecek bi tip, o deönem elimi kolumu salladım girdim dediyse evet doğru termal kamera ile tespit her ülkedeki gibi yapıldı ve ateş ölçümü halen daha bu işin en net parçası, bu işin böyle olacağını hangi ülke düşündü ya da tedbir alabildi, varsa bilen yazsın cnn den kovulunca hırsını aldı belki bilemem ki, ben evet kim olduğuna meşrebine, uyruğuna ve de takip edebildiysem kimliğine bakarım doğruluk oranı kendi muhasebemde ayrıdır, sende benim okuduğum ve de bildiklerimden daha net bildiklerin ve tanışın varsa yazda cahil kalan yanımı düzelteyim, bir diğer muhabbet daha öncede bi arkadaşlar aynı konu oldu ya da buna benzer, herkese yapabilirsiniz ama bana aktrol paktrol, yok chp li yok bilmem neci yapamazssınız  ülke bu iki modelden çok çekiyor allah rızası için uzak durun son kez yazayımda şuraya '' lütfen kelimeleri seçerek kullanın zira uslübum değişince ironi bilmiyomusun kardeş çekiliyor '' ....

Bu Belayı ama öyle ama böyle aldık ülkeye, ortada siyaset kovalayacak ne zaman var, ne de insan kalacak, hatamı evet birçok hata hemde göz göre göre, ama unutmayın biz herşeyini son gün yapan ülkeyiz, tabiri caizse yumurta .öt ağzına gelince, fatura sınav parası, cabası şimdi girdi çıkarma zamanı, sonra mı daha öncede yazdım madem bu kadar demokratik insanlarsınız hakkınız olanı kullanın ister oy atmayın ister eleştirin...
siyaset kovalamak nedir? sade bir vatandaşın önlem alınıp alınmadığını sorgulaması eleştirmesi siyaset kovalamak mı oluyor? Yahu cadde cadde meydan meydan bakın bunlar böyle yapıyor diye bildiri falan dağıtmıyorum, altı üstü şurda sadece birkaç tane aktif yazanı olan bir forumda(yani bizbize iken) içimizi dökmüşüz. peki öyleyse önlem alması gereken yöneticilerin, hem önlem almayıp hemde vatandaşın yanında olmadığı gibi, vatandaşa yardım edilmesine engel olması nedir? sırf kendi partisinden değil diye vatandaşa yardım edemezsiniz diye kanuna bile aykırı hareket etmek siyaset yapmak olmuyormu? şu zamanda ülkeyi birlaştirmesi bütünleyici olması gereken cumhurbaşkanı, belediye başkanlarıyla görüşüyor ama istanbul ankara izmir gibi en büyük şehirlerin yöneticilerini es geçiyor çünkü kendi partisinden değil. sağlık ile alakalı küresel bir kriz ortamında tbb yok sayılıyor çünkü yandaş değil. böyle bir ortamda çok iyi çalıştığı halde sırf belediyeyi kötü göstermek için parasıyla adam tutup iftira kampanyası yapmak siyaset yapmak değilmi? yani saysam onlarca yüzlerce örnek verebilirim hepside şuanki gündem ile alakalı ama hiçbirine girmedik. sadece ülkemizin geleceği adına doğru adımlar atılmadığını dile getirdik diye siyaset kovalamış oluyoruz. şaka olmalı.
(05-04-2020, 13:40)kerasus Wrote: [ -> ]siyaset kovalamak nedir? sade bir vatandaşın önlem alınıp alınmadığını sorgulaması eleştirmesi siyaset kovalamak mı oluyor? Yahu cadde cadde meydan meydan bakın bunlar böyle yapıyor diye bildiri falan dağıtmıyorum, altı üstü şurda sadece birkaç tane aktif yazanı olan bir forumda(yani bizbize iken) içimizi dökmüşüz. peki öyleyse önlem alması gereken yöneticilerin, hem önlem almayıp hemde vatandaşın yanında olmadığı gibi, vatandaşa yardım edilmesine engel olması nedir? sırf kendi partisinden değil diye vatandaşa yardım edemezsiniz diye kanuna bile aykırı hareket etmek siyaset yapmak olmuyormu? şu zamanda ülkeyi birlaştirmesi bütünleyici olması gereken cumhurbaşkanı, belediye başkanlarıyla görüşüyor ama istanbul ankara izmir gibi en büyük şehirlerin yöneticilerini es geçiyor çünkü kendi partisinden değil. sağlık ile alakalı küresel bir kriz ortamında tbb yok sayılıyor çünkü yandaş değil. böyle bir ortamda çok iyi çalıştığı halde sırf belediyeyi kötü göstermek için parasıyla adam tutup iftira kampanyası yapmak siyaset yapmak değilmi? yani saysam onlarca yüzlerce örnek verebilirim hepside şuanki gündem ile alakalı ama hiçbirine girmedik. sadece ülkemizin geleceği adına doğru adımlar atılmadığını dile getirdik diye siyaset kovalamış oluyoruz. şaka olmalı.

Güzel edebiyat. Benim mesajımı yeniden okumanda fayda var !
Edebiyat.. ? Bravo valla bunu anladıysan. Demek yazdıklarını ciddiye alıp cevap yazmak hataymış, zaman kaybı. Bundan sonra öyle yaparız öyleyse, sadece kendi fikrimi yazar geçerim. Ben yanlışa yanlış derim, sende süperiz de uçuyoz kaçıyoz, hülloooooğ de geç işte. Uzatmayız en iyisi.
bu meselede siyaset kovalanmaz ama siyaseti kovalayan şu durumda mevcut iktidar en son şu maske olayı para ile dağıtıyorlardı CHP belediyeler bedava dağıtmaya başlayınca ptt aracılığı ile maske dağıtmaya başladılar yahu ptt devreye sokacağına belediyeler ve kaymakalık üzerinden dağıt olması gereken bu ama iktidar kendinden olmayan belediyelere yardım yapamazsın devlet içinde devlet olurmuş gibi komik açıklamalar yapılıyor belediyeler sanki devletin parçası değilmiş gibi Sağlık Bakanı harika çalışıyor ama mevcut şartlarda bir yere kadar şu dönemde Mansur Yavaş'ı takdir ediyorum adamın aldığı her karar bir gün sonra İçişleri Bakanlığının aldığı karara dönüşüyor.
Bu arada Dünya genelinde 1,5 milyona yaklaşti vaka sayısı, abd 1. aldı gidiyor, italya ispanya ölümlerden ziyade o kadar karantina ve kapanmaya neden vaka sayısında hızlı artış var ! Ülkemizde ise İstanbul megaköy ciddi rakamlarda, bu bakımdan şehrim olan ankara nispeten sakin olmasına daha doğrusu memur ve öğrenciyi sahadan çekince karantinayı güzel uyguluyor, kızılay, ulus vs. yerleri bırakın ilçelerde çoğunda karantina iyi uygulanıyor.
Ülkede ise iyileşme sayısı hızlı olması o da sevindirici özelikle şu dönem aşı ve ilaç için uğraşan çok sayıda dr ve hastane var.En son Ankara Üni aşının ilk aşaması olan virüsü izole etmeyi başardık demesi, yine bi grup dr 40 günlük deneme çalışmalarında iyi sonuçlar alması iyiye işaret umarım bize nasip olur, birde astım ilacı ve iyileşen hastalardan alınan yenilenmiş kanı hastalara enjekte etmeye de başladılar hayırlısı ...
(06-04-2020, 12:36)kerasus Wrote: [ -> ]Edebiyat.. ? Bravo valla bunu anladıysan. Demek yazdıklarını ciddiye alıp cevap yazmak hataymış, zaman kaybı. Bundan sonra öyle yaparız öyleyse, sadece kendi fikrimi yazar geçerim. Ben yanlışa yanlış derim, sende süperiz de uçuyoz kaçıyoz, hülloooooğ de geç işte. Uzatmayız en iyisi.

Mami sen  konuyu neden üstüne çekmeye çalışıyorsun ? Bu arada daha sert yazdım bu kısımla alakalı sonra yine de sen olduğunu sonradan anlayınca kalbin kırılmasın diye geri sildim üzülme diye daha doğrusu, biraderim benden o dediklerinden  olmaz senden de iyi bir solcu olmaz yorma kendini Smile  benim anlatmak istediğim farklı idi  neyse sen yine de zaman kaybetme grşz bi ara denk geliriz illaki. kib
Sağlık bakanı Koca, bir video grafik paylaşmış. Bir nevi tedbir almakta geç kalındığı iddialarını rakamlarla çürütmüş (!).

https://twitter.com/drfahrettinkoca/stat...1386570752

Şimdi bu rakamlara göre Avrupa, virüs vakası ilk çıktığından itibaren ilk 39 gün boyunca hiçbir şey yapmamış. En ufacık bir tedbir dahi almadan öylece izlemiş. Zira saydığı tüm önlemler için Avrupa'da ilk yapan 39. gün yapmış. Biz ise vaka çıktığı daha 2. gün neredeyse çok önemli önlemleri en baştan almışız. 

Bu rakamlar sıradan bir vatandaşın yazdığı rakamlar değil. Bizzat bu alanda Devletin en yetkili ağzından açıklanan rakamlar, gerçekliğini kabul etmek zorundayız. 

Ama diğer yandan birde burda yazılmayan rakamlar var. Bunlar da her devletin gün gün kendi açıkladıkları rakamlar. Yani yine gerçekliğini kabul etmek zorunda olduğumuz rakamlar. Bu rakamlara göre ise, henüz 28. gün iibariyle vaka sayıları. Biz daha diğerleri gibi 2-2.5 ay geçmediği için artış yayılış hızlarını aynı gün bazında baktığımızda;

ABD - 28. gün  = 2247 (49)
Fransa - 28. gün = 3361 (79) 
İtalya - 28. gün = 17660 (1266)
İspanya -28. gün = 5232 (133)
Türkiye - 28. gün = 34109 (725)

Bu rakamlar Avrupa'nın henüz hiçbir önlem almadığı günler. Yani ne okulları kapatmışlar, ne toplu gidilen yerleri kafeler avm leri kapamışlar, ne belli yaş gruplarına yasak vs yok. Biz ise bu önlemlerin hepsini çok önceden aldık. Ama gel gelelim her türlü önlemi aldığımız halde bizde 34 bin olan vaka sayısı Avrupa'da en fazla olan İtalya da bizim yarımnız kadar, diğeriernde ise neredeyse 1/10 umuz kadar. 

Burdan çıkan sonuç, bu virüs sırf bize ibneliğine yapıyor demektir. Bize ayrı bir garezi varmış anlaşılan. İşin önlem almakla falan alakası yok, bu da dış minnakların oyunuymuş. Bu iki farklı tabloyu başka nasıl yorumlayacağız? 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada konudan bağımsız, aklıma yine maçlar geldi. Misal pozisyon bile bulamayıp rakibin tek kale oynayıp daha ilk yarıda 3-0 yaptığı bir maç düşünelim. TD devre arası açıklamasında, "Maça çok güzel başladık, rakibi durdurduk ve önemli pozisyonlarda yakaladık ama şansızdık değerlendiremedik. Rakip ise bi anlık hatamızdan yararlanıp öne geçti. Hakemde takdir haklarını onlardan yana kullandı." gibi gibi açıklama yapıyor. Yani şu durumda bile takımın durumundan memnun, kötü olduğunu hatasını asla kabul etmiyor. Şimdi bu TD nin bu kafayla 2. yarı maçı çevireceğine inanır mısınız? Neyse işte, nerden geldiyse aklıma.. spor ile alakalı forum olunca illaki akıl maçlarda kalıyor. Yanlış anlaşılmasın Smile
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10