Yeni Yorum Gönder 
Giresun tarihinin efsane futbolcusu: Vehbi Günay
03.05.2009, 00:57
Yorum: #1
Giresun tarihinin efsane futbolcusu: Vehbi Günay
Görelespor'da yetişmiş ülke çapında ünlü bir futbolcudur Vehbi GÜNAY
Diyarbakırspor'un efsane futbolcusu Tilki Vehbi lakaplı Vehbi Günay'ın 1977-;1978 sezonunda Adana Demirspor'a attığı golün o yıl Avrupa'da,Almanların ünlü yıldızı Gerd Müller'den sonra "en estetik ikinci gol" seçildiğini biliyor muydunuz?. Evet,ilginç bir hayat hikayesi olan Vehbi'nin bu tarihi golü kendisinden dinleyeceğiz
[Resim: vehbi2.JPG]

soldan dördünü...

ÜRKİYE'NİN GERD MÜLLER'İ İDİ
Görelespor'da yetişmiş ülke çapında ünlü bir futbolcudur Vehbi GÜNAY;1978 sezonunda Adana Demirspor'a attığı golün o yıl Avrupa'da,Almanların ünlü yıldızı Gerd Müller'den sonra "en estetik ikinci gol" seçildiğini biliyor muydunuz?. Evet,ilginç bir hayat hikayesi olan Vehbi'nin bu tarihi golü kendisinden dinleyeceğiz.
SAHADA AYRI,SAHA DIŞINDA AYRI
Bir oyuncu düşünün; tam 27 yıl önce ayrıldığı kulüpte ve camiada halen konuşuluyor. O kadar derin izler bırakmış ki,anıları yıllardan yıllara aktarılıyor.Kendisini izleme şerefine nail olanlar,onu anlatırken sanki yıllar önce değil de halen oynuyormuş şeklinde bir ses tonuyla anlatıyorlar. Kendisiyle ilgili o kadar çok,çarpıcı ve ders niteliğinde anı var ki yazmaya kalksak bu satırlara sığmaz. Sahada; müthiş futbolculuğu,rakip defansları perişan eden çabukluğu,rakip kalecilere kaleyi zindan eden golleri,saha dışında ise;düzensiz

[Resim: vehbi1.JPG]

VEHBİ
hayatı,çılgınlığı,kaçamakları.Bir futbolcuda bulunması gereken özelliklerini tamamını taşıyan,aynı zamanda bir futbolcuda ,yöneticiler için sıkıntı yaratabilecek tüm olumsuzluklara da sahip olan biriydi Vehbi Günay..Golü adeta koklayan yapısı ve bu yöndeki ince zekası nedeniyle "Tilki " lakabı takılan Vehbi, Diyarbakırspor tarihi içinde de özel bir öneme sahip :En güzel ve en unutulmaz gollerin adamı olarak bilinir.
"Tilki Vehbi" ile ilgili çok şey anlatılır,onunla ilgili anılar dilden dile dolaşır. Ancak en çarpıcı olanı takım arkadaşı Kahraman Bozkurt anlattı.

"EN GÜZEL GOLLERİN ADAMIYDI VEHBİ"
"Vehbi gibi bir futbolcu bir daha dünyaya gelmez" diyen Diyarbakırspor'un unutulmaz kalecisi, Vehbi'nin saha içi ve saha dışındaki yönleriyle eşine rastlanılmayan bir futbolcu olduğunu söyledi. Takım arkadaşını anlatırken heyecanlanan Kahraman Bozkurt,"Vehbi'yi anlatmak hakikaten çok zor. Kendisiyle 9 sezon Diyarbakırspor'da birlikte oynadım. Allah onu sanki gol için yaratmıştı.Kafayla,rövaşatayla,sağ ve sol ayakla,uzak mesafeden,plaseyle,ayak içiyle,ayak dışıyla yani her şekilde gol atardı. Bazen çok kötü oynardı,herkesi çileden çıkarırdı ama maçın en kritik anında öyle bir gol atardı ki herkesin ağzı açıkta kalırdı. Kalecilerin korkulu rüyasıydı. Düşünebiliyor musunuz idmanda basketbol potasına kafayla gol atardı. Sadece futbolculuğuyla değil futbol dışı davranışlarıyla da olay olurdu. Kamptan kaçardı,idmandan kaytarırdı,rakip takım futbolcularıyla kavga ederdi,pavyon ve gazinolardan çıkmazdı. Çılgınlığı ve hırçınlığı yüzünden defalarca kadro dışı bırakıldı ancak yöneticiler üstün meziyetlerinden dolayı kendisini affederdi. Onun için böyle bir futbolcunun bir daha dünyaya geleceğine inanmıyorum" dedi.
"DİYARBAKIRSPOR'DAN BAŞKASI YALAN BENİM İÇİN"
1973 yılında transfer olduğu Diyarbakırspor'da tam 9 sezon forma giyen Vehbi, Yeşil-Kırmızılı formayı 3.Lig,2.Lig ve 1.Lig'de giyen ender futbolcular arasındadır. Diyarbakırspor'un ilk şampiyonluklarında ve 1.Lig'de 7 hafta lider kalıp sezonu ilk 5 arasında bitirdiği 1978-79 sezonunda attığı gollerle büyük katkı sunan "Tilki Vehbi", Diyarbakırspor'un dışında Gençlerbirliği,Mersin İdmanyurdu ve Zonguldakspor'da da oynadı. Golleriyle Gençlerbirliği'ne 2.Lig'deki son şampiyonluğunu kazandırdı,Zonguldakspor'u 1.Lig'e taşıyıp karadeniz ekibinin 1.Lig'deki başarılarında da büyük pay sahibi oldu ancak onun için Diyarbakırspor'un yeri çok farklı. Giresun Görele doğumlu olmasına rağmen Diyarbakır'ı memleketi gibi gördüğünü belirten Günay,"Gençlerbirliği ve Zonguldakspor'da da büyük başarılara imza attım ancak hiç biri Diyarbakırspor gibi bende derin izler bırakmadı. 1980-81 sezonu devre arasında yönetimle yaşadığım sorunlardan dolayı ayrıldım. Yıllar sonra büyük hata yaptığımı anladım. Kimse benden Giresun'lu Vehbi olarak söz etmiyor,herkes Diyarbakırspor'lu Vehbi diye biliyor. Bu yüzden ben de kendimi Diyarbakırlı Vehbi olarak tanıtıyorum. Ölene kadar da böyle olacak" diye konuştu.
[Resim: vehbi4.JPG]
Vehbi

"GOLÜN ÇİRKİNİ VE GÜZELİ DEĞİL,TAKIMA OLAN FAYDASI ÖNEMLİ"
Diyarbakırspor forması altında her sezon ortalama 15-20 gol attığını dile getiren "Tilki Vehbi","golün güzeli çirkini olmaz" dedi. Futbolu bıraktıktan sonra bir süre Giresun amatör takımlarında antrenörlük yaptığını hatırlatan Vehbi,"Bana soracağınız en zor soru,unutamadığım golü sormanız olur. Diyarbakırspor'da 100'e yakın gol attım,şimdi size hangisini anlatayım?. Hepsi de önemli gollerdi. Çünkü birinde 3.Lig'de şampiyon olduk,birinde 2.Lig'den 1.Lig'e şampiyonlar şampiyonu olarak çıktık,3 sezon da 1.Lig'de mücadele ettik. Yani hiç boş ve iddiasız sezonumuz olmadı. Ben güzel gol kelimesine karşıyım. Golün güzeli çirkini olmaz,attığınız gol takımınıza puan ve şampiyonluk kazandırmışsa bu önemlidir. 1981-82 sezonunda 2.Lig'de ilk yarının devre arasında yönetimle yaşadığım sorunlar yüzünden Diyarbakırspor'dan ayrıldım. Gittiğim takımlarda da başarılı oldum ama hiç birinin coşkusu ve heyecanı Diyarbakırspor kadar olamadı. Giresun'da bir süre antrenörlük yaptım. Şimdi ise futbolu ve Diyarbakırspor'u bir izleyici olarak takip ediyorum" şeklinde sözlerini sürdürdü.

"KAFAYLA 3 DEFA TOPU SEKTİRİP ATTIĞIM GOL AVRUPA'DA DERECE YAPTI"
İlginç bir hayat hikayesi olan Vehbi Günay'ın 1977-78 sezonunda Adana Demirspor'a attığı gol o yıl "Avrupa'nın en estetik ikinci golü" seçildi. Şimdi pozisyonu kendi ifadelerinden aktarıyoruz :"Adana Demirspor'la oynuyorduk. Adana Demirspor'un ünlü kalecilerinden Mehmet kaledeydi. Maçın ortalarıydı. Diyarbakır Atatürk Stadı'nın eski tabirle Mit binasına bakan kalesine doğru atak yapıyorduk. Taç çizgisi önünde topla buluştum kafayla önce topu rakip oyuncudan söktüm. Top bir kez daha sekti ve ikincisinde de diğer rakip oyuncuyu geçtim. Üçüncüsünde karşımda kaleci Mehmet vardı,yerden seken topu önün üzerinden de kafayla aşırıp gol attım. Yani topu 3 kez yerden kafayla sektirip gol attım. O yıl bu golüm Avrupa'da en estetik ikinci gol seçildi. Tabii birinci gol Alman Milli Takımının meşhür golcüsü Gerd Müller'in olmuştu".
"29 DEFA KADRO DIŞI KALDIM, HER SEFERİNDE AFFEDİLDİM,ÇÜNKÜ ÖNEMLİYDİM"..
Vehbi'nin en ilginç özelliği ise Diyarbakırspor'da geçirdiği 10 yıl süresince tam 29 kez kadro dışı kalması. Diyarbakırspor'da hiç bir zaman para yüzünden sorun yaşamadığını,ancak özel hayatındaki düzensizliğin defalarca kadro dışı kalmasına yol açtığını vurgulayan Vehbi,yaşadıklarını kendisine has üslübüyle anlattı :"16 yaşında Diyarbakırspor'a geldim,26 yaşında ayrıldım. Diyarbakırspor'un ilk kez 3.Lig ve 2.Lig şampiyonu olan kadrolarında iki defa gol kralı oldum. İlklerin golcüsü oldum. Üstelik bu krallıkları penaltı kullanmadan başardım. 1.Lig'deki ilk sezonumuzda 8 hafta lider kaldık. 4 büyük diye tabir edilen Galatasaray,Fenerbahçe,Beşiktaş ve Trabzonspor'u aynı sezonda yenen ilk takım olduk. Doğu,Güneydoğu ve Sivas'tan doğuya doğru iller arasında 1.Lig'e çıkan ilk takım olduk. Ben hiç bir zaman parasal konularda sıkıntı yaşatmadım. Ancak değişik bir hayat tarzım vardı,bunu bir düzensizlik olarak da kabul edebilirim. Bundan dolayı 29 defa kadro dışı kaldım ama her seferinde affedildim. Pazartesi kadro dışı bırakıp,Cuma günü affederlerdi. Çünkü takım için önemli bir oyuncuydum".
"BEŞİKTAŞ BENİ KAÇIRDI, TARAFTAR KULÜBÜ YAKTI, D.BAKIR'A GERİ DÖNDÜM"....
Vehbi'nin hikayesine yine yaşadığı ilginç olayı kendisinden aktararak devam ediyoruz:"o yılların en popüller takımı Trabzonspor'du. Ben de Giresunlu olduğum için beni defalarca almak istediler ama Diyarbakırspor vermedi. Beşiktaş beni gizlice kaçırdı. Tabii o zaman bu kadar medya imkanları yok ama şehir küçük olduğu için herkes duyuyor. Ben İstanbul'dayım imza atacağım,Diyarbakır'dan haber geldi,taraftarlar kulübü basıp her tarafı ateşe vermiş. Devreye yöneticiler girdi ve Diyarbakır'a dönmek zorunda kaldım. 1977-78 sezonunda askerlik sorunum olmasaydı 1.Lig'de gol kralı olan futbolcular arasına girecektim. O zaman 16 takım vardı ve lig 30 hafta oynanıyordu. 22 haftada 14 gol attım. Askere gitmek zorunda kaldığım için benden daha fazla maç oynayan Cemil Turan gol kralı oldu. Saha içerisinde çok agresiftim ama bunu takımım için yapıyordum. Bundan dolayı bir çok oyuncunun kırmızı kart görmesine de neden oldum".
"FENERBAHÇE'YE ELLE GOL ATTIM, HAKEM GÖRMEDİ, KALECİ BENİ SIRTINDA TAŞIDI"...
Vehbi'nin sadece estetik golleri değil,lakabının tilki olmasına neden olan golleri de vardı. Bunlardan ikisini kendisinden aktararak yazımızı noktalayalım :"bir golcü oyuncuda bulunması gereken en önemli özellik çabuk düşünmesi ve bunu eyleme çabuk dönüştürmesidir. Benim en önemli özelliğim buydu. Hayatımda en fazla gol attım takım Beşiktaş'tır. Beşiktaş kalecisi Rasim (Kara) beni her gördüğün "ulan sen yine geldin?.Nedir senden çektiğim !" derdi. Fenerbahçe'li stoperlerin en büyük korkusu ise onların kendi kalelerine gol atmalarını sağlamamdı. Hayatımın en ilginç iki golünü Fenerbahçe ve Eskişehirspor'a attım. Kendi sahamızda Fenerbahçe ile oynuyoruz,Fener'in kalecisi ünlü İvançeviç. İlk yarıyı 2-0 yenik kapattık,soyunma odasına giderken İvançeviç'e iki parmağımla işaret ederek "sana 2 gol atacağım" dedim. O da bana dönerek "sen bana 2 gol atarsan seni sırtımda taşırım" dercesine dalga geçti. İkinci yarı başlar başlamaz ceza alanı içerisinde hakemin arkası dönükken çaktırmadan "elle" topu ağlara yolladım. Fenerli tüm oyuncular hakemin üzerine yürüdü ama karar gol. Son dakikalarda bu defa kafayla ikinci golü attım ve maç 2-2 bitti. İvançeviç dediğini yaparak beni sırtına alarak tribünlerin önünde taşıdı. Eskişehirspor'a da attığım ilginç bir gol var. Maç 0-0 devam ediyor,son dakikalar. Eskiden kaleciler istediği kadar topu ellerinde tutup zaman çalıyorlardı. Eskişehirspor'un kalecisi de "zaman çalayım,maç böyle bitsin" dercesine ağır davranıyordu. Topu elinden hafif sektirdi,önünde duruyordum,kafayı vurdum ve top ağlara gitti. Hakem golü verdi,maçı 1-0 kazandık".

KAYNAK.www.diyarbakirsoz.com
[Resim: 9904_B_Vehbi.jpg]


En güzel golüm F.Bahçe'ye"
Bu günlerde Diyarbakır caddelerinde aksakallı yaşlı bir delikanlıyla birilerinin fotoğraf çektirdiğine tanık olduysanız bilin ki, o Diyarbakırspor’un yaşayan efsanelerinden Vehbi Güven’dir. Lakabı bizde saklı kalsın, yaşıtları söylesin…

Daha önce gazetelerden fotoğraflarını gördüğüm Vehbi Güven ile ilk olarak Diyarbakırspor gecesinde karşılaştığımda heyecanlandım. "İşte efsane bu" dedim kendi kendime. Hemen yanaştım kendimi tanıttım ve onunla bir hatıra fotoğrafı çektirdim. Sonra da bir röportaj teklif ettim. "Yarın" dedi. Gece boyunca onu gözlemledim ve yaşlı spor adamlarına onu sordum. Vehbi ile fotoğraf çektiren çektirene… Onlardan biri de TFF. Başkanı Mahmut Özgener idi.

En güzel golünü Fener’e atmış
Diyarbakırspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, Diyarbakırspor tarihinin gelmiş geçmiş en büyük golcüsü olan Vehbi Güven için duygularını dile getirirken,"Aynı dönemin futbolcularıyız. Ben Fenerbahçe’de sağbek, o Diyarbakırspor’da sol açık oynuyordu ve bir gün Diyarbakır’da karşılaştık. Vehbi o gün beni epey zorladı. Ceza alanına yapılan bir ortaya ben kafa uzattım. Ama o benden önce davrandı ve röveşatadan bize gol attı. Tek kelimeyle muhteşem bir goldü. Herhalde hayatının en güzel gollerinden birini bize attı. Olağan üstü yetenekli bir futbolcuydu. Adeta golü kokluyordu" dedi.

"16 yaşında ilk 11 oynuyordum"
Diyarbakırspor Kulüp başkanı Abdurrahman Yakut’un özel konuğu olarak Diyarbakırspor gecesine katılmak üzere kente gelen Vehbi Güven, Diyarbakır’a 16 yaşında bir delikanlıyken geldiğini, Diyarbakırspor’da 10 yıl oynadığı için gençlik yıllarının bu kentte geçtiğini ve dolayısıyla da kendini bir Diyarbakırlı olarak hissettiğini söyledi.

Diyarbakırspor forması altında üst üste 2 şampiyonluk yaşadığını ve o dönemlerde de yine 2 kez üst üste gol kralı olduğunu anlatan Vehbi Güven,"Diyarbakır çok büyümüş, nüfusu 2 milyonu aşmış. Ama yine o sevgi ve alaka aynı. Ne zaman caddeye çıksam insanlar yolumu kesiyor, fotoğraflar çektiriyor. Bana gençliğimi anımsatıyorlar" dedi.

Belediye Başkanlığı esprisi
"Bu kadar sevildikten sonra belediye ye adaylığımı koysan kesin seçilirim" diye birde espri patlatan Vehbi Güven Diyarbakırlıların kendisine duyduğu sevgi ve ilgiden de son derece memnun kaldığını kaydetti. Diyarbakırspor’un bu sezon süper lige çıkacağına yürekten inandığını sözlerine ekleyen Vehbi,"Diyarbakırspor bu sezon çıkacak. Hislerim kuvvetlidir. Ben çıkacak diyorsam çıkacak. Bu gün ve yarın da eski dostlarımla hasret gidereceğim. Sonra Diyarbakırspor’un Gaziantep’te Sakaryaspor ile oynayacağı maçı izledikten sonra Giresun’a döneceğim" diye konuştu.

Selim KAYA 23.01.2009 Kaynak : Sporx.com

GENÇLERBİRLİĞİ TARİHİNDE VEHBİNİN ANLATMIVehbi Günay. (Deli Vehbi)

Şampiyon kadronun kuruluşu:
1982-83 sezonu öncesinde Gençlerbirliği bir transfer atağına girişti.... Ve 1. Lig kariyerli üç futbolcu: Diyarbakırspor'dan Vehbi ile Reşit ve Eskişehirspor'dan Bilal.....
Vehbi Günay ise (o da 29 yaşındaydı), golcülüğü yanında başına buyrukluğu, itaatsizliği, serkeş görüntüsü ile başlı başına bir olaydı!....
Camiayı baştan itibaren düşündüren bir mesele, umur görmüş tecrübeli oyuncuların, özellikle asiliği ile tanınan Vehbi'nin nasıl idare edileceği idi.Enver Ürekli'nin belli başlı işlerinden biride bu olacaktı zaten:"Vehbi'yle , Reşit'le aynı odada yatıyordum. Vehbi çok severdi beni. Süper bir çocuktur, kalbi temiz, eli açık. Yanlış bir evlilik yapmış Diyarbakır'da, onun faturasını ödedi. Kampa mampa gelmezdi Vehbi. Ne Kadri Hocayı takardı, ne yöneticileri, hiçbirini takmazdı. İdmana beraber gelir giderdik, beni çok seviyordu. Ben onun perşembe günlerinden kampa alıyordum. Vehbi, Reşit, Bilal, Metin, Zafer... Bugünkü tabirle "papaz" derler ya, bunlar papazın papazı! Bunları yatırmak, uyutmak meseleydi. Öğlen saat 2-4 arası istirahat olurdu. Herkesi yatırırdım, bunların çaylarını demlerdim, konken oynarlardı, ben de başlarında oturur seyrederdim. Kimse birşey diyemezdi. Çünki bu beş adam kazandırıyor maçları!.
Kaptan Cemalettin, yıllar sonra hala şaşıyordu, "nasıl şampiyon oldu o takım!" diye:"Vehbi ayrı bir problem, Zafer ayrı bir problem.. Kampa girerdik, şahane yemek çıkar, Vehbi gider kendine balık alır gelirdi, Kadri Aytaç buna göz yumardı. Çünki gol atıyor".
Enver Ürekli, Cemalettin sakallıoğlu ve Kadri Aytaç'ın mesailerinin önemli bir bölümü, "Vehbigilleri" idare etmek ve takımın genç oyuncularıyla onlar arasında uyumu sağlamak için çaba harcamakla geçiyordu......
....... Arkasından, muhteşem bir seri geldi: Üst üste tam yedi galibiyet! O sırada 3. sırada olan sitespor 5-1'le geçildi. Ankara'daki Konyaspor maçı, taraftarlara tırnak yadirten bir karşılaşmaydı. 86. dakikasına 1-1 girilen maçın bu dakikasında, sahaya sürülen Enver ceza alanına ortalanan bir topu kafayla indirmiş, Cemalettin'in vuruşu galibiyeti getirmişti. Bu maçta Vehbi, takım arkadaşı Harun'a tokat atıp sarı kart görmüş, taraftarlar "Vehbi dışarı" diye bağırmıştı!
Tanıl Bora. Sayfa: 272-277.
http://www.diyarinsesi.org/haber/2009012...er-var.php

http://www.diyarinsesi.org/haber/2009012...portaj.php


http://www.diyarinsesi.org/haber/2009012...ldular.php
raşir kaynaktan yorumlar:Diyarbakırspor’un 1 milyon liralık teklifine “evet” dedim. Yanımda, Vehbi ile Baykal oynuyordu. O yıl Türkiye liglerinin en iyi forveti Diyarbakırspor’da idi.

Vehbi kafasıyla bir top indirdi önüme, ben de yaradana sığınarak vurdum. Top kalenin tavanına asıldı. Bu kez seyirci beni alkışlamaya başladı. Genel kaptan da boynuma sarılıp özür diledi. Karşılaşmayı 1-0 kazandık.

1981-1982 sezonu Gençlerbirliği ile Kadri Aytaç beni transfer listesine almış. İlhan Cavcav beni Ankara’ya çağırdı. Otuurup 6.5 milyon liraya anlaştık. Cavcav bana, “Listemizde Vehbi de var eğer iyi anlaşırsan onu da almak istiyoruz” dedi. Vehbi’yi kendi elimle Ankara’ya getirdim. Birlikte oynamaya başladık. Bir kaç hafta sonra Vehbi bana ukalalık yapmaya başladı. İnsanoğlu işte. O yıl Türkiye 1. ligine çıktık. Vehbi 15, ben 11 gol attım.

meşhur kaleci kahrama bozkurt anlatımıyla vehbi:Ama futbol hayatım boyunca en fazla unutamadığım gol Vehbi'nin Fenerbahçe'ye attığı rövaşata golü oldu. Maçın ilk yarısını kendi sahamızda 2-0 yenik kapattık. Herkes ikinci yarı için umutsuzluğa kapılmışken, Vehbi Fenerbahçe'nin unutulmaz kalecisi İvançeviç'e giderek el işaretiyle "sana 2 gol atacağım" dedi. Kaleci de dalga geçti. Vehbi ikinci yarıda biri rövaşata ve biri de elle olmak üzere 2 gol attınca kaleci kendisini omuzuna aldı. El demişken hemen belirteyim;Vehbi bir sezonda elle 7 gol attı.
Alıntı ile Cevapla
03.05.2009, 19:57
Yorum: #2
RE: GİRESUN TARİHİNİN EFSANE FUTBOLCUSU VEHBİ GÜNAY
ne de olsa Göreleli Giresunlu , aslıda şu an da gerçekten yetenekli oyuncular çıkartabiliriz fakat alt yapıya daha çok öenm verilmeli ve eğitimm şart...
Alıntı ile Cevapla
03.05.2009, 20:20
Yorum: #3
RE: Giresun tarihinin efsane futbolcusu: Vehbi Günay
Bir sezonda 7 tane elle gol, 29 kere kadro dışı kalıp affedilme, kalecinin omzuna alması vs. adamın çok aykırı bir kişilik olduğuna şüphe yok. Big Grin
Alıntı ile Cevapla
03.05.2009, 21:46
Yorum: #4
RE: Giresun tarihinin efsane futbolcusu: Vehbi Günay
diyarbakır'da ilk sinema salonunun sahibi olan,vaktiyle diyarbakırspor başkanlığını yapan (adını anımsıyamadım) kişinin damadı olan vehbi abi'nin diyarbakırspor kulubunde ve silvan ilçesinde heykeli bulunmaktadır.
Alıntı ile Cevapla
23.05.2009, 01:57
Yorum: #5
RE: Giresun tarihinin efsane futbolcusu: Vehbi Günay
http://gorelehurses.com/v1/haber_detay.asp?haberID=375

bakan özak'ın vehbi hayranlığı..
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OR-Gİ Yeni adıyla Ordu-Giresun Havaalanı nihayet (!) Panca® 90 15,194 09.09.2011 19:58
Son Yorum: Yaglidereli
  Giresun'dan Haberler SİSLİ28 485 137,714 10.08.2011 14:25
Son Yorum: körliman tayfa
  Giresun'da Hava Durumu chotanaq 122 17,675 19.06.2011 17:58
Son Yorum: mvsr
  5.Feshane Giresun Günleri yirmisekiz 2 1,209 05.05.2011 17:43
Son Yorum: GiresunsporNet
  Giresun Valiliği'nde Trabzon Haritası ! yirmisekiz 1 979 24.04.2011 20:28
Son Yorum: GiresunsporNetŞu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi