Darbe!!!
01-08-2016, 05:04,
RE: Darbe!!!
Şu "abimin" yazdığı paragraflarda onlarca çelişki var. Hele ki son yazdığında da çok farklı boyutlara ulaşmış. Şöyle bir şey var tabi göz ardı etmemek lazım, sonuçta emek verilmiş, demokrasinin gerektirdiği gibi güzel abicim istediğini ve düşüncelerini yansıtmış bizlere.

Şimdi güzel abicim sana bir sorum var. Benim yaşım 21. Son 3-4 yıldır müslüman da değilim. Ahlaktan bahsediyorsun, ne sigaram, ne alkolüm, ne kumarım, ne bir sapkınlığım, ne de başka bir kötü alışkanlığım yok. Her bayramda da büyüklerine saygım gereği gider ellerinden öperim. Şimdi ben ramazanda orucumu açmadığım için kötü bir insan mı oldum ? Namaz kılmadığım için değersiz miyim ? Benim yaptıklarım ayıp mıdır ? Ben bir yerde çalışmayı haketmiyor muyum ? Bir yerde çalışmak benim anayasal hakkım değil midir ? Bir insanın "Ben böyle olsun istiyorum." demesi demokrasiye uygun mudur ? Demokrasi insanları düşünce ve yaşam tarzına göre sınıflandırıp hayatına taş koymak mıdır ? Gel sen o güzel parmaklarını daha yorma. Burası Giresunspor forumu, hiç gerek yok bu tarz tartışmalara.
Reply
01-08-2016, 09:23,
(01-08-2016, 00:50)mvsr Wrote: Siyasal islamcılar demokrasiyi milli iradeden ibaret sanıyorlar.10 tanesini çevir tanımını sor 9 u dombıra cevabı verir.
TRT olmuş hükümet kanalı.Yakındır bu arkadaşın hedef gösterdiği isim atılır.

Şu meşhur milli irade sözünüde biraz açalım. bu ülkede baraj altında kalan partilere oy veren milyonlarca insan var. Ve baraj sayesinde seçim sistemi bu milyonların seçimini yok sayıyor. bunların dışında meclisteki partilere güvenmeyip hiçbirinin doğru bi seçim olmadığını düşünüp hiç oy vermemeyi tercih eden yine milyonlar var. fakat seçim sistemi bunlarında iradesini yok sayıyor ve meclisteki partilere dağıtarak bu kişilerin seçimlerinide yok sayıyor. Sonuç olarak 50-52 milyon seçmenden sadece 19 milyonunun oyunu alsan bile yarıdan fazlasının oyunu almış sayılıyorsun. 

ha baktın seçim sonuçları istediğin gibi çıkmadı mı? seçimi tekrarlarsın olur biter. buna milli iradeye saygı deniyor bizim ülkemizde.
Reply
01-08-2016, 11:34, (This post was last modified: 01-08-2016, 11:38 by mvsr.)
100 sene önce böyleydi.
100 sene sonra aynıdır.
*
Kamil beysen, ömrün boyunca eziyet çeken adamsın.
Yavşaksan, her devrin adamısın.
*
Ve aslında, Türkiye'nin başına gelen tüm felaketlerin… Silahlı-silahsız işgallerin, devleti ökse otu gibi saran tarikatlerin, emperyalist maşası casus cemaatlerin, “the darbe”lerin, yolsuzlukların, hırsız siyasilerin, suratına tükürsen yarabbi şükür diyen yandaş işdünyasının, soyuyorsa beni soyuyor diyen gönüllü cehaletin, gelene ağam gidene paşam diyen hacıyatmaz bürokrasinin, aydın ihanetinin, kiralık gazetecilerin, hepsinin sebebi… Bu ülkede bazı şeylerin hiç değişmemesinin temel sebebi, işte bu “ikiyüzlülük”tür.

Yılmaz özdil'in Kalpakta takar bunlar adlı yazısından bir bölüm.Tavsiyedir.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Reply
01-08-2016, 13:09,
Dostlar,
Yazılarımdan dolayı beni eleştiriyorsunuz. Ve benim üzerimden halkı. Evet milyonlar darbe girişimin olduğu gece meydanlara indi. Dombıra ile inmedi Allah-û ekbek nidalarıyla indi.
Halkı aşağılayarak bir yere varamazsınız. Varsaydı CHP varırdı. Eğer kendini halktan üstün görürsen halk da sana istenilen cevabı sandıkta verir.
Öyle ya da böyle Adalet ve Kalkındırma Partisinin bu kadar yüksek oy almasının sebebi sahaya inerek, kendini halka içselleştirerek yaklaşmaları.
Bakın şimdi bunu CHP de yapmaya çalışıyor ama başarılı olamıyor. Çünkü onlarda böyle bir yetenek yok, ayrıca halk da geçmişinden dolayı itibar etmiyor.
TRT'deki eleştirim de benim demokratik hakkım; ben istemiyorum. Şu veya bu sebepten dolayı.
Sebeplerimi söylerken o kişinin özel hayatını yazmamın doğru olmadığı söyleniyor. Eğer sen milyonlara hitap ediyorsan ben senin özel hayatının da düzgün olmasını isterim, bana yaklaşımının da.
Gülben Ergen denen sanatçı parçasının söylemlerine baksanız anlarsınız. Yeri geldi PKK'lı teröristlere acıdı yeri geldi Fetöcülere.
Ayrıca darbe girişimin olduğu gece bunlar hiç meydanda yoktular. Halk ile meydanda olmayanı veya destek olmayanı ben Devlet'in kanalında görmek istememem en doğal hakkım.
Lütfen eleştirilerinizi yaparken belden aşağıya yapmayın.
Ben de beşerim, hatalarım olabilir ama bu kadar da acımasız olmayın.
Beni eleştirirken bir tek yazımdan dolayı eleştirmeyin. Yazılarımı toplu olarak eleştirin.
Türkiye'nin bu sürece gelmesinde bizim siyasi büyüklerimizin de hatası olduğunu ve onlara kocaman bir GÜNAYDIN dediğime bir bakın.
Haksızlık kɑrşısındɑ eğiImeyiniz; çünkü hɑkkınızIɑ berɑber şerefinizi de kɑybedersiniz. (Hz. AIi (r.ɑ))
Reply
01-08-2016, 14:19,
eleştirilerin tamamı şahsına yöneltilmiş vede seçim sistemine. halka yapılmış en ufak bir eleştiri yada hakaret yok. ayrıca iktidar partisinden kimsenin halkla temas kurduğunu görmedim. rte zaten 1500 korumadan aşağı dolaşmıyor. omu halkla iç içe? ayrıca halkı aşağılamak demişken kendi vatandaşına çapulcu diyen kim? sen hiç kılıçdaroğlunun halka buna benzer hakaretini gördünmü? klasik yandaş medya ağızları. gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan yandaş medyanın uydurmaları. ben vatandaşım kardeşim, ben tv nin bana söylediklerine değil kendi gözümle gördüğüme inanırım.
Reply
01-08-2016, 14:27,
(01-08-2016, 14:19)kerasus Wrote: eleştirilerin tamamı şahsına yöneltilmiş vede seçim sistemine. halka yapılmış en ufak bir eleştiri yada hakaret yok. ayrıca iktidar partisinden kimsenin halkla temas kurduğunu görmedim. rte zaten 1500 korumadan aşağı dolaşmıyor. omu halkla iç içe? ayrıca halkı aşağılamak demişken kendi vatandaşına çapulcu diyen kim? sen hiç kılıçdaroğlunun halka buna benzer hakaretini gördünmü? klasik yandaş medya ağızları. gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan yandaş medyanın uydurmaları. ben vatandaşım kardeşim, ben tv nin bana söylediklerine değil kendi gözümle gördüğüme inanırım.

Ya kardeşim sen neyin kafasındasın. Darbe gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında milyonlar insandı karınca değildi. Eğer sen bana Kılıçdaroğlu'nu savunuyorsan başka bir şey diyemem. Çünkü PKK'lı teröristlere arkadaş diyen, onun cenazesine giden milletvekillerine göz yuman, Ekmeleddin İhsanoğlu gibi bir ismi Cumhurbaşkanı adayını (Feto'dan icazetle) gösteren, yılların partisi CHP'yi yerlerde süründüren ve partiye bir katkısı olmayan kuklayı lütfen savunma.
Keşke iktidar partisine adam gibi muhalefet yapacak bir lider olsa CHP'de. Ama olmaz. Çünkü CHP, kuklaların partisi oldu.
Haksızlık kɑrşısındɑ eğiImeyiniz; çünkü hɑkkınızIɑ berɑber şerefinizi de kɑybedersiniz. (Hz. AIi (r.ɑ))
Reply
01-08-2016, 15:05,
(01-08-2016, 14:27)cezmik Wrote:
(01-08-2016, 14:19)kerasus Wrote: eleştirilerin tamamı şahsına yöneltilmiş vede seçim sistemine. halka yapılmış en ufak bir eleştiri yada hakaret yok. ayrıca iktidar partisinden kimsenin halkla temas kurduğunu görmedim. rte zaten 1500 korumadan aşağı dolaşmıyor. omu halkla iç içe? ayrıca halkı aşağılamak demişken kendi vatandaşına çapulcu diyen kim? sen hiç kılıçdaroğlunun halka buna benzer hakaretini gördünmü? klasik yandaş medya ağızları. gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan yandaş medyanın uydurmaları. ben vatandaşım kardeşim, ben tv nin bana söylediklerine değil kendi gözümle gördüğüme inanırım.

Ya kardeşim sen neyin kafasındasın. Darbe gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında milyonlar insandı karınca değildi. Eğer sen bana Kılıçdaroğlu'nu savunuyorsan başka bir şey diyemem. Çünkü PKK'lı teröristlere arkadaş diyen, onun cenazesine giden milletvekillerine göz yuman, Ekmeleddin İhsanoğlu gibi bir ismi Cumhurbaşkanı adayını (Feto'dan icazetle) gösteren, yılların partisi CHP'yi yerlerde süründüren ve partiye bir katkısı olmayan kuklayı lütfen savunma.
Keşke iktidar partisine adam gibi muhalefet yapacak bir lider olsa CHP'de. Ama olmaz. Çünkü CHP, kuklaların partisi oldu.

Kılıçdaroğlu'nun da hatalarının olduğunu ve iktidara yürümek için yetersiz olduğunu kabul ederim. O ayrı bir konu.

Gülben Ergen'in çağdaş yaşamı mı seni rahatsız ediyor? Kadının sosyal sorumluluk projelerine katkısını bir araştır. Demokrasi konserinde sahneye çıkmak için para isteyen Uğur Işılak'ı çok seversin ama değil mi?

Darbe girişimi gecesi olağanüstü bir durum meydana geldiğinden halk meydanlardaydı. Cumhurbaşkanını halk kurtardı evet. Halk üzerine düşeni yaptı. Ama sen normaldeki hale bak. 

O, bu değil ben tek bir gerçek lider tanırım: Mustafa Kemal ATATÜRK. Düşünebilen bir kafa onun ilke ve inkılaplarının en doğru ve aydın yol olduğunun farkına varır.

"Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müridler, meczuplar memleketi olamaz."

Al işte ders gibi söz. Anlayana... Bu ülke bu darbe olaylarını yaşıyorsa onun izinden saptığı içindir.  Bundan sonra ülkede inşallah daha yumuşak ve anlayışlı bir siyaset ortamı oluşur. İktidarda muhalefet de adım atarsa sorun olmaz.  Bir cemaatin boşalttığı yere ne görüşten olursa olsun liyakat sahibi olan değil deyil de abuk subuk kimseler getirilmez inşallah
Reply
01-08-2016, 15:32,
M. Kamal zamanın en büyük diktatörüydü. Çünkü o İstiklal Mahkemeleri kurup da haklı haksız yüzlerce kişiyi astı, Dersim katliamı onun zamanında oldu.
Her neyse artık M. Kamal devri de bitti.
Bir rüzgardı esti, geçti.
Artık onun izleri de yavaş yavaş silenecek.
Hele ki onun maskesini takıp da nemanalanlar artık böyle bir ihanet içerisine düşemeyecekler.
Reply
01-08-2016, 17:51,
"M. Kamal" yazarak aklınca aşağılamaya çalışıyorsun ama yemezler. Sen izlerinin silineceğini sanıyorsun ama silinmez. Sizin "yedirmeyiz" dediğiniz gibi, biz de "sildirmeyiz." Savaş zamanı demokrasi ortamı arayacak kadar da gözün dönmüş. Mustafa KEMAL Atatürk bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük lideridir.
Reply
01-08-2016, 18:02,
Ben demiyorum ki azizim resmiyette Kamal yazıyor. İnceleyin isterseniz. Ayrıca stadlarda yavaş yavaş zaten siliniyor. Zaten bilinçli halk da artık M. Kamal ve onun fikirlerini sorgulamaya başladı.
Ayrıca üzgünüm ki darbe girişiminde o M. Kamalciler ATM önlerinde ve marketlerde kendi dertlerine düşmüştü.
Hatırlatırım Kemal Alemdaroğlu gibi Kamalistlerin mitinglerde "ordu göreve" pankartlarını unutmadık.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)