22.Hafta | Karagümrük - Giresunsporumuz
17-02-2020, 12:26,
RE: 22.Hafta | Karagümrük - Giresunsporumuz
(16-02-2020, 18:24)einstein78 Wrote: 10 kişi ile 1-1 yakala. 7,8 dk içinde bir daha gol yee. şu skor koruma işini bir türlü öğrenemedik gitti..

çünkü pres yapmayı bi türlü öğrenemedik. topa baskı yapmaya karşıyız. savunma anlayışımız kendi ceza sahamızda yığılıp gelen topu uzaklaştırmak. e tüm oyuncularımız zaten ceza sahasında olunca, topu uzaklaştırdığımız yerde yine rakip oyuncu alıyor ve yeni bir hücum. saha dizilişimiz çok kötü. dünkü penaltı pozisyonu tamam hakemin o... çocukluğu net, ama rakip oyuncu etrafında hiçbir giresunsporlu yokken ceza sahasında tek başına topla buluşmamalı. o topla buluştuktan sonra zaten kendi ekstra bi beceriksizlik yapmazsa ya gol ya kroner ya penaltı vs ama mutlaka tehlike oluşturacak. kısacası bizim genel anlamda takım savunmamız çok kötü. yani hiç pozisyon vermiyoruz desek ummadık bir topla gelir rahat bi gol atarlar. o yüzden bizim tek çaremiz topla oynayan takım olmak. savunmaya çekilmek falan asla ama asla yapmamalıyız. skoru korumak istiyorsak bile topa sahip olup kendi aramızda top çevirelim, cılızda olsa atak yapalım ama kesinlikle topu rakibe bırakmamalıyız. bakın altay 10 kişi oynadığı halde bize adam akıllı top göstermediler. 10 kişiyle bile net şekilde bizden iyi oynadılar. çünkü topu hiç bize bırakmadılar, top bizdeyken adeta boğdular baskı ile topu yönlendirmemize fırsat vermediler. 

hakan hocayı gören selamı olan varsa Allah rızası için bi ricada bulunsun. mesela bursa maçı 46-70. dakikalar arasını (durum 2-0 iken 3-0 olan) ve birde ümraniye maçı 2-0 yaptıktan itibarenki maç kasetini bi izleyip kıyaslamasını rica etsin. deplasman maçları için erzurum maçı ilk yarısını da örnek verebilir. ama doğru yaptığımız uygulamalardan niçin vazgeçtiğimize anlam veremiyorum. ha bunu 90 dakikaya yayamıyorsak, kondisyon yetersiz ise bu konuda gerekirse daha uzman bi kondisyoner getirsinler. ama bu sorunu çözmedikçe böyle çok saçma puanlar kaybedicez. 10 kişi ve hakemin net kötü yönetimine rağmen maça ortak oluyoruz, bu çok önemli bir özellik. ama yukarda yazdıklarımı es geçince boşa gidiyor.yazık günah valla bu güzel mücadeleye.
Reply
17-02-2020, 12:42,
Ligin gidişatından ortaya çıkan sonucu kendimce şöyle yorumluyorum.
1. Hatayspor, Erzurumspor, Bursaspor, Adana Demirspor ve Akhisarspor ilk altı takım arasında olur.
2. Altıncı takım olarak; ara transferi çok iyi değerlendiren Altay, iyi bir kadroya sahip olan Karagümrük ve hatta çok iyi futbol oynayan İstanbulspor ile ciddiyeti elden bırakmamak ve erteleme maçında İstanbulspor'u yenmek kaydıyla Giresunspor devreye girebilir.
3. Boluspor, Eskişehirspor, Osmanlıspor ve Adanaspor ise düşmemeye oynar.
Reply
17-02-2020, 13:04,
dün istanbulspor u izledikten sonra ben erteleme maçına 1 puan yazıyorum biz bu istanbulspor u yenemeyiz haa olurda ileride hakan hoca ayrılırsa gelecekte ki hocamızda fatih tekke olsun isterim neredeyse tüm hocaları denedik bir onunla çalısmadık hiç yoktan senede 6 puanımız garanti olur adam kimi çalıstırsa bizden puan alıyor
Reply
17-02-2020, 13:42,
(17-02-2020, 13:04)santana28 Wrote: dün istanbulspor u izledikten sonra ben erteleme maçına 1 puan yazıyorum biz bu istanbulspor u yenemeyiz haa olurda ileride hakan hoca ayrılırsa gelecekte ki hocamızda fatih tekke olsun isterim neredeyse tüm hocaları denedik bir onunla çalısmadık hiç yoktan senede 6 puanımız garanti olur adam kimi çalıstırsa bizden puan alıyor
adam 13-14 haftada 2.yenilgisini aldı bi durun Allah aşkına ya hemen ilerde ayrılırsa falan hoş değil.. şimdi basın toplantısını izledim o da en az bizim kadar üzgün ve gergindi ama oyuncularına yine sahip çıktı gözlerindeki o hırsı ve kazanma isteğini ben görüyorum umarım oyuncular bundan sonra onun yüzünü kara çıkarmaz bu sene olmassa hakan hocayla tekrar devam etmeliyiz bizi süreklilik bir yerlere getirecek.
Reply
17-02-2020, 23:17,
(17-02-2020, 13:42)cotanak88 Wrote:
(17-02-2020, 13:04)santana28 Wrote: dün istanbulspor u izledikten sonra ben erteleme maçına 1 puan yazıyorum biz bu istanbulspor u yenemeyiz haa olurda ileride hakan hoca ayrılırsa gelecekte ki hocamızda fatih tekke olsun isterim neredeyse tüm hocaları denedik bir onunla çalısmadık hiç yoktan senede 6 puanımız garanti olur adam kimi çalıstırsa bizden puan alıyor
adam 13-14 haftada 2.yenilgisini aldı bi durun Allah aşkına ya hemen ilerde ayrılırsa falan hoş değil.. şimdi basın toplantısını izledim o da en az bizim kadar üzgün ve gergindi ama oyuncularına yine sahip çıktı gözlerindeki o hırsı ve kazanma isteğini ben görüyorum umarım oyuncular bundan sonra onun yüzünü kara çıkarmaz bu sene olmassa hakan hocayla tekrar devam etmeliyiz bizi süreklilik bir yerlere getirecek.

kesinlikle hakan hocanın arkasında durulmalı. sezon başı erkan hibinnesine verilen şansı fazlasıyla hakediyor. eline adam akıllı kadro vermek lazım gelecek sene. oyunu okumada kötü diyoruz ama kenarda hamle yapacağı adam yokki elinde. al işte landelin yaptıkları ortada. oynasa bi dert oynamasa bi dert. 

bu arada @santana arkadaşta yollanması anlamında söylememiş. sonraki yıllarda td değiştiğinde kaşarlara para bayılmaktansa fatih tekkeye şans verelim demiş. malesef türkiyede nekadar başarılı olursan ol 2 yenilgide kapı önündesin.
Reply
17-02-2020, 23:40,
Erkan dallamasını yarın postalıyorlarmış, iki yakası bir araya gelmesin
Reply
18-02-2020, 01:03,
İstanbul maci ne zaman oynanir?
Reply
18-02-2020, 10:04,
ben fatih tekke ye ilerleyen dönemlerde şans verilsin diye yazdım yoksa hakan hocadan tabıkı memnunum kulubede hamle oyuncusu yok ortalama 14-15 oyuncu ile küme düşme hattındakı takımı play off a kadar getirdi
Reply
18-02-2020, 13:51,
(18-02-2020, 10:04)santana28 Wrote: ben fatih tekke ye ilerleyen dönemlerde şans verilsin diye yazdım yoksa hakan hocadan tabıkı memnunum kulubede hamle oyuncusu yok ortalama 14-15 oyuncu ile  küme düşme hattındakı takımı play off a kadar getirdi

Fatih Tekke kimki şans verilsin ne başarısı var ortada Hakan hocaya gelince maçı okuyamıyor oyuncu hamleleri oyuna müdahaleri sıfır
HAYATIN KIYISINDA MARATON ORTASINDA !!!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)