Giresun'dan Haberler
28-03-2012, 23:18,
RE: Giresun'dan Haberler
Giresun Üniversitesi rektörlüğüne Aygün attar atandı hayırlı uğurlu olsun çok değerli bir isim nice Giresunludan Giresunlu kendisi ...

Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Prof. Dr. Aygün Attar 1965'te Bakü'de doğdu. Bakü Devlet Üniversitesi Siyasal Fakültesi'ni bitirdikten sonra 1993'te Rusya Bilimler akademisinden Tarih Doktarasını alan Aygün, 1994'te Doçent, 2003'te Profesör oldu. Rusça, Farsça ve İngilizce bilen Prof. Dr. Attar, Üniversiteler Arası Kurul, Askeri Tarih Komisyonu ve Avusturya-Türk Bilim Ofisi üyelikleri yaptı. Attar'ın uzmanlık alanları arasında "Ermeni sorunu, İran Türkleri, Irak-Afganistan Türkmenleri, Türkiye-Kafkasya Tükmenleri, Türkiye-Rusya Türkmenleri ve PKK terörü" bulunuyor.

Başkentten !
Reply
29-03-2012, 08:15,
Mükemmel bir haber. Giresun'umuza hayırlara vesile olmasını diliyoruz.
Reply
29-03-2012, 22:36,
giresun atatürk stadı ışıklandırma ihalesi yapılmış 31 firmanın 21 i katılmış kazanan firma işi 60 günde bitirecekmiş...
Reply
30-03-2012, 00:39,
Paranoyak olduk ya iyice, kesin Trabzon'lu firmaya verirler.60 gün iş süresini uzatır 120 güne.İşi de doğru yapmaz.İlk maçtan ışıklar söner, rüzgarda direkler eğilir, kablosu kopar, bordo-mavi renklere boyanır, olur da olur.
Daha önce çooooooook yaşadık oradan biliyorum.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Reply
30-03-2012, 20:02,
trabzon'u mrabzon'u yok bi işin artık giresun'a yatırım gelsin de nereden gelirse gelsin.
Reply
02-04-2012, 11:43,
(28-03-2012, 23:18)turkuaz_0628 Wrote: Giresun Üniversitesi rektörlüğüne Aygün attar atandı hayırlı uğurlu olsun çok değerli bir isim nice Giresunludan Giresunlu kendisi ...

Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Prof. Dr. Aygün Attar 1965'te Bakü'de doğdu. Bakü Devlet Üniversitesi Siyasal Fakültesi'ni bitirdikten sonra 1993'te Rusya Bilimler akademisinden Tarih Doktarasını alan Aygün, 1994'te Doçent, 2003'te Profesör oldu. Rusça, Farsça ve İngilizce bilen Prof. Dr. Attar, Üniversiteler Arası Kurul, Askeri Tarih Komisyonu ve Avusturya-Türk Bilim Ofisi üyelikleri yaptı. Attar'ın uzmanlık alanları arasında "Ermeni sorunu, İran Türkleri, Irak-Afganistan Türkmenleri, Türkiye-Kafkasya Tükmenleri, Türkiye-Rusya Türkmenleri ve PKK terörü" bulunuyor.
evet çok güzel oldu .. önceki rektör üni çotanaklara sıcak bakmıyodu fazla .. okulda adam giresun üni trabzonlular dye topluluk kurdular geziyolar .. bu hocamız biraz daha sıcak bakar diye düsünüyorum .. hatta bizzat makamına gidip durumları anlatarak kendisini maça cagırmayı düsünüyorum .. ki dekan oldugu zmanlarda gelmişti diye hatırlıyorum .. olgun peker döneminde ..
Reply
03-04-2012, 00:30,
Aygün Attar'ın üniversitemize atanmasına bende sevindim. Giresun'un atmosferini bilen Daha önce stadda Giresunspor'un maçlarını takip etmiş, Üniversite'den Beşiktaş bayrağının indirilip Giresunspor başarı dileklerinin yazılı olduğu bir bayrak astırılmasını sağlamış biri.

Şuan üniversite her anlamda çok pasif durumda. katkılarıyla bize daha iyi bir öğrencilik yaşatır inşallah
Reply
03-04-2012, 09:25,
(03-04-2012, 00:30)OnlyTurk Wrote: Aygün Attar'ın üniversitemize atanmasına bende sevindim. Giresun'un atmosferini bilen Daha önce stadda Giresunspor'un maçlarını takip etmiş, Üniversite'den Beşiktaş bayrağının indirilip Giresunspor başarı dileklerinin yazılı olduğu bir bayrak astırılmasını sağlamış biri.

Şuan üniversite her anlamda çok pasif durumda. katkılarıyla bize daha iyi bir öğrencilik yaşatır inşallah

aynen öyle .. önceki rektör cok pasifti ben hiç bir etkinlik görmedim .. bakalım insallah bu sene iyi bi bahar şenliği görürüz Smile
Reply
04-04-2012, 13:34,
Vali'den "Uçak Cafe" projesi
Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, dünkü İl Genel Meclisi toplantısında ilginç bir projeyi daha gündeme taşıdı.
Vali Şahin, İl Genel Meclisi Üyelerine “Uçak Cafe” adıyla bir projeyi hayata geçirmek istediğini belirterek hayırsever bir iş adamı tarafından verilen kullanılmayan 400 kişilik eski bir uçağın Cafe'ye dönüştürüleceğini, Uçak Cafe'nin de Valilik karşısındaki veya Gemiler Çekeğindeki dolgu alanına konuşlandırılarak burada cafe olarak vatandaşlara hizmet vereceğini söyledi.
http://www.yesilgiresun.com.tr/gundem/va...-h521.html
Biz GİRESUNLUYUZ; Ölsek de Eğilmez Başımız, Vasiyetimiz Olsun YEŞİL BEYAZ Mezar Taşımız!
Reply
04-04-2012, 17:32,
Enterasan bir fikir. Hayırlısı olsun Giresun'a..
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)