Giresun ile Orduyu Birleştirme Projesi
11-02-2013, 18:07,
RE: Giresun ile Orduyu Birleştirme Projesi
ayıdan post ordudan dost olmaz. birleşme olacaksa orduyla yatakta olur sadece ne birleşmesi kardeşim. insanda utanma olur biraz memlekete tek bir çivi çakmadınız. yerel basının baskıları sonucu yalandan esnaf ziyaretleri dışında...yazıklar olsun ya.
Alıntı
13-02-2013, 15:07,
Son günlerde tartışma konusu olan Ordu ve Giresun illerinin birleşerek Büyükşehir olma tartışmasına Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu meclis toplantısında da gündeme getirerek, bu konuyu hayretler içerisinde izliyorum diyerek tepkisini koydu.
Giresun Belediyesi Şubat ayı ikinci Meclis Toplantısında gündem dışı konuşan Başkan Aksu, “İlçe iken il isteyeni duydum da, il iken ilçe olmak isteyeni ilk defa duyuyorum” dedi.
“BİR BÖLÜMÜNÜ ORDU'YA, BİR BÖLÜMÜNÜ DE TRABZON'A BAĞLAYIN”
Türkiye'de başka örneği yoktur sanırım. Oldu olacak “şehrimizin bir bölümünü Ordu'ya diğer bölümünü de Trabzon'a bağlayalım” bütün faaliyetlerimizi oralarda gerçekleştirelim Giresun'a bir şeyin gelmesine gerek yok. Bizi Ordu'ya bağlama içerisinde olan bir anlayış var bunu da hayretler içerisinde izliyoruz. Arkadaşlarımız imza atmış ve adını da koymuşlar “Canik” diye. Ben böyle bir şey görmedim. Gören varsa da söylesin. Kapanan 30'a yakın fabrikalarımız çalışıyor olsaydı bizde büyükşehire aday bir şehirdik” dedi.
“GİRESUNLU OLMAKTAN ONUR DUYUYORUZ”
Giresunlu ve onurlu bir yurttaş olarak Ben şunu söylüyorum diyen Başkan Kerim Aksu, “Bizim kimsenin Büyükşehrine ihtiyacımız yok. Onurumuzla, şerefimizle, şehrimizle Giresunlu olmaktan onur duyuyoruz. İlçe olmayı ret ediyoruz. Bizim Giresun'u büyültme yollarını bulmamız lazım bıraksınlar böyle işleri. Sayın Başbakan zaten bu konunun cevabını vermiş arkadaşlara. Sayın Başbakanın ufkunun ne kadar geniş ama arkadaşlarımızın da ne kadar dar olduğunu bu olayda görmüş olduk” dedi. Başkanın konuşması CHP'li üyelerden büyük alkış aldı.
Derelili çotanak
Alıntı
19-02-2013, 16:57,
Kardeş boşuna konuşmayın, siz vermiyorsanız eşiniz dostunuz oy veriyor. Vermeyin şunlara bi de öyle bakalm
Alıntı
21-02-2013, 01:49, (En son düzenleme: 21-02-2013, 01:54 ziza82.)
böyle bi durum yok uydurma ordunun yerel kanalına bağlanan milletvekili sağda solda şu kadar ordulu var onları orduya kayıt yaptırmaları için görüşüyoruz diyo galiba büyükşehir olmaları içinde az bi nüfus farkının kaldığını belirtti ordu kendi başına büyükşehir olur...

ordunu nüfusu 720 bin bize ihtiyacı yok 30 bin ordulu bulamıyolarmı sanki....
Alıntı
21-02-2013, 13:15, (En son düzenleme: 21-02-2013, 13:15 sokakbaşımeyhane.)
valla ziza kardeş neye dayanarak uydurma diyorsun??canikliyi osman ödeni dinlemedinmi..böyle bir girişim var ama yemedi yemez..aslında giresun için bunu bile söylemek bu teklifi yapmak bile ahlaksızca şerefsizce..kansız ibneler..
Derelili çotanak
Alıntı
21-02-2013, 15:41,
ziza ordunun ihtiyacı yok diyorsun iyi güzelde bu fikir ordudan çıkmıyorki zaten. biz büyükşehir olamıyoruz bize yardım edin demiyorlarki. bizim çok değerli milletvekillerimiz, giresunu nasıl dahada küçültebiliriz, nasıl ekmek yediğimiz yere daha fazla ihanet edebiliriz diye düşünürken bu fikri bulmuşlar.
Alıntı
23-02-2013, 19:54,
bizde böyle milletvekilleri ordu da her yönüyle geliişen hangi partiden olursa olsun aktif çalışan vekiller olduğu sürece olması muhtemel olaydır malesef mrs canikli ve tayfası uyumaya devam ederse olur
Alıntı
05-03-2013, 21:10,
Ordu'ya Büyükşehir müjdesi!

Ordu büyükşehir olmak için gerekli olan 750 bin nüfusa ulaştı. Başbakan Erdoğan Ordulu vekillere talimat verdi, tasarı haftaya TBMM'de...
Güncelleme:05 Mart 2013 19:12
AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bugün bir görüşme yaptıklarını ve Ordu’nun il nüfusunun 770 bini geçtiğini hatırlattıklarını belirterek, "Başbakanımızdan talimatı aldık, tasarı hazırlıyoruz. Şimdiden büyükşehir, Ordumuza hayırlı olsun" dedi.

TBMM’de bugün AK Parti grup toplantısının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma odasında eski İçişleri Bakanı AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Mustafa Hamarat, Fatih Han Ünal, İhsan Şener ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol’un katılımıyla Ordu’nun büyükşehir belediyesi olmasıyla ilgili bir görüşme gerçekleştirildi. Toplantının oldukça verimli geçtiğini söyleyen Milletvekili Fatih Han Ünal, 750 bin nüfusunun üzerindeki 13 ilin daha önce büyükşehir olduğunu, Ordu’nun da bu şansı kaçırdığını hatırlattı. Fatih Han Ünal, Başbakan Erdoğan’ın Ordu’nun büyükşehir olması için kendilerine çalışma yapılması için talimat verdiğini belirterek şunları söyledi: "2011’de yapılan adrese dayalı sayımda nüfusumuz 714 bin 390 olmuştu. Ordu’nun il nüfusu 2012 itibariyle 741 bin 371’e ulaşmıştı.

Ancak 750 bini bulmadığı için çok az bir farkla büyükşehiri kaçırmıştık. Bugün Ordu’nun nüfusu 770 bini geçmiş durumda. Biz de Ordu’nun büyükşehir olması için Sayın Başbakanımızla bir görüşme yaptık. Ondan sonraki süreçte ’gereken hazırlıkları yapın’ diyerek talimat verdi. İl ile ilgili bir kanun tasarısı hazırlanacak. Kanun teklifini gruba vereceğiz ve hızla Meclis’e sevk edilecek. Biraz da aciliyeti olan bir konu. Bu hafta tasarının hazırlığını tamamlayıp gruba vermeyi düşünüyoruz. Şimdiden Ordumuza büyükşehirimiz hayırlı olsun"

mynet.com
Sahipsiz kentin sahipli değeri
Alıntı
06-03-2013, 12:18,
iyi olmuş ordunun ilçesi olmaktan kurtulduk(!)acaba bizim satılmışlar mutluluk naraları atıyorlarmı..bizim ibnelere kalsa çoktan ilçe olmaya razılardı da Allah tan kabakçılar kendi işini kendileri gördüler...şimdi girsin kol gibi vergiler..
Derelili çotanak
Alıntı
06-03-2013, 15:17,
adamlar büyükşehir olmak için uğraşıyor bizimkiler ilçe olmak için. zihniyet meselesi işte. ordulular kimi mv seçiyor biz ise kimleri seçiyoruz güzel bir örnek.
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi