GeziParkı Eylemi HALK Direnişi
02-06-2013, 11:58,
RE: GeziParkı Eylemi HALK Direnişi
Ne kadar da çok dolduruşa geliyoruz. Dağdakilerin yaptığını şimdi şehir eşkiyaları yapıyor. Ne oldu? Milyonlarca zarar oldu. Kimin cebinden çıkacak? Senin, benim. Şimdi o yapılan masraflar o yıkılacak ağaçları kurtaracak mı? Sosyal medya kadar gereksiz, dolduruşa getiren, yalanların havada uçuştuğu, fikirlerle birlikte kirlerin aktığı bir yer yok. Bebek katili ile M. Kamal'in posterleri bile aynı karede yer aldı. 48 saatte hükümet inecekmiş. Asansör birader bu? Bırakın bu ucuz oyunları. Ben AKP'li değilim, MHP'li de. Zaten bildim bileli nefret ederim siyasetten. Herkes kendi menfaati için siyaset yapıyor. Ağlayanlar bile rol icabı ağlarken ben kime güveneyim. Ama burada halkımın zarar vermesi, ulusalcılar, PKK'lılar, CHP'liler aynı safta yer almışlar. Hele ki CHP'nin imzası olan bu projeyi desteklemesi kadar iğrenç, tiksindirici bir durum yok. Zaten Rahmetli Üstad Necip Fazıl ne güzel söylemiş;

Zindan iki hece Mehmed'im lafta!
Baba katiliyle baban bir safta!
Bir de geri adam boynunda yafta...

Gerisi fasa fiso...

Vesselam...
Alıntı
02-06-2013, 12:27,
Yanlış bilgilerin hava da uçuştuğu doğrudur.Bir takım gaz vermeler, kışkırtmalar, yönlendirmeler vardır buda doğrudur.Ancak olay ağaç meselesi değildir.Ağaç meselesi olmadığı içinde halk prim vermemektedir.Mesele dağdaki eşkiyaya her türlü hakkı verip, kendi halkını ezmek, özgürlüklerini kısıtlamak, ben yaparım olur zihniyeti ile harekete karşı direniştir.PKK mitinglerin de aynı hükümet ve polis neredeydi bunun hesabını sormak.PKK nın meşrulaştırmasını, terör cenazelerinin şova dönüşmesinin hesabını sormak.Kadına karşı şiddetin, tecavüzlerinin artmasının hesabını sormak.Kendi halinde çadır kurup protestosunu sürdüren insanların polisin sergilediği tutuma karşı durmak.Hukuğun hükümet elinde bağımsızlığını yitirmesi.Ve daha fazlası mesele bu.
Uç bir örnek olacaktır.M. KEMAL kurtuluş savaşını başlatmayıp, masrafını kim karşılayacak, halkta para yok, baş edemeyiz deseydi bizler bugün olmazdık.Yine bugün gerekirse İstanbul yıkılacak halk davasından vazgeçmeyecek.Bu dava üç beş kuruşun hesabı değil geleceğin hesabıdır.
Vazgeç CHP MHP demekten.O alanlarda her toplum örgütünden insanlar var.Onun bunun tekelinde ilerleyen olaylar değil.Halk ayaklanması halk.
Ayrıca zihniyetinize inanamıyorum.Arap baharı dediğiniz emperyalist güçlerin olaylarını büyük olgunluk ile karşıladınız.Desteklediniz.Bugün Türkiye de olanlara ucuz oyunlar diyorsunuz.Suriye de yaşananlara değinelim.Emperyalistler kuklalarının eline her türlü silah ve yardımı verip Esad'a karşı direnişi örgütlüyor.Sizler bunu farklı pencereden görüyorsunuz.Esad halkına zulüm yapıyor diyorsunuz.Görün gerçekleri.
Biz senin üstad dediğin Necip Fazıl'ı da biliyoruz merak etme sen.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Alıntı
02-06-2013, 12:52,
(02-06-2013, 11:58)cezmik demiş ki: Ne kadar da çok dolduruşa geliyoruz. Dağdakilerin yaptığını şimdi şehir eşkiyaları yapıyor. Ne oldu? Milyonlarca zarar oldu. Kimin cebinden çıkacak? Senin, benim. Şimdi o yapılan masraflar o yıkılacak ağaçları kurtaracak mı? Sosyal medya kadar gereksiz, dolduruşa getiren, yalanların havada uçuştuğu, fikirlerle birlikte kirlerin aktığı bir yer yok. Bebek katili ile M. Kamal'in posterleri bile aynı karede yer aldı. 48 saatte hükümet inecekmiş. Asansör birader bu? Bırakın bu ucuz oyunları. Ben AKP'li değilim, MHP'li de. Zaten bildim bileli nefret ederim siyasetten. Herkes kendi menfaati için siyaset yapıyor. Ağlayanlar bile rol icabı ağlarken ben kime güveneyim. Ama burada halkımın zarar vermesi, ulusalcılar, PKK'lılar, CHP'liler aynı safta yer almışlar. Hele ki CHP'nin imzası olan bu projeyi desteklemesi kadar iğrenç, tiksindirici bir durum yok. Zaten Rahmetli Üstad Necip Fazıl ne güzel söylemiş;

Zindan iki hece Mehmed'im lafta!
Baba katiliyle baban bir safta!
Bir de geri adam boynunda yafta...

Gerisi fasa fiso...

Vesselam...

chp başlatmadı olayı, gayet demokratik şekilde gösteri yapanlara polisin cümbür cemaat girişmesiyle başladı herşey. pkklı yok orada, bir resim var, ondan bahsediyorsun muhtemelen. o resim (apo "Lüften argo kelimeler kullanmayınız"i ile türk bayrağı) 3 sene önce londrada çekilmiş. orada bulunan insanları da tek bir grupmuş gibi gösterme. adana demirli turuncu ile, göztepeli karşıyakalı ile, ülkücü komünist ile omuz omuza o karelerde. ama olayı küçümsemek isteyen tabi ki şehir eşkiyaları diyecek.

bu kadar olay reytinglerin %97sini elinde bulunduran ulusal basın tarafından hiç yokmuş gibi değinilmedi bile. ona rağmen dün yüz bin kişi vardı gösterilerde. sadece yürüyüş yapıp gezi parkına gitmekti amaçları, ama 10 yaşından 90 yaşına her yaş grubundan, her tribünden, her siyasi görüşten insanın olduğu ve sadece yürümek istedikleri yere biber gazı cop ( bir de portakal gazı denen kimyasal çıktı piyasaya) ile saldırırsan insanlar artık yeter der.

bu kargaşa 10*12 senedir demokratik şekilde seçilen ama asla demokratik şekilde yönetmeyen akp iktidarının becerisidir. ciddi manada imkansızı başardı. dün gece fbli gsli bjkli beşiktaşta omuz omuza iktidara karşı direndi.

istanbuldaki fotoları gördün mü? yaralananları, polisin tomaları insanların üstüne sürdüğü, yerde yaralı yatanın kafasına tekme atan çevik kuvveti, olayın taaa en başında sadece kendi aralarında sohbet eden insanların kanguru misali zıplayarak gaz sıkan o polisi, biber gazlarının atıldığında geniş açı çekilmiş, sanki yangın varmış havası veren o fotoları???

polis hırsızları yakalamak, alkollü araç sürenleri bulmak, kavga dövüş olduğunda vukuati bitirmek için vardır, demokratik yollarla tepki koyan insanları kışkırtmak için değil. tabi ki polis kafasına göre yapmadı bu işi, emir verenler belli.
Biz GİRESUNLUYUZ; Ölsek de Eğilmez Başımız, Vasiyetimiz Olsun YEŞİL BEYAZ Mezar Taşımız!
Alıntı
02-06-2013, 16:03, (En son düzenleme: 02-06-2013, 16:04 heyulaanil28.)
yahu cezmik sen hala chp,mhp derdindesin akp olmakta suç değil ama göz görerek bunları yapma bu HALK eylemidir geziparkı bahanesiylede tüm Türkiye'de birikmişlik dışa çıktı insanlar bıktı adam gibi muhalefet zaten yok olsa AKP ikinci iktidarının başında erken seçime giderdi iyi bir muhalefet lideri olsa tayyip çok hata yaptı 2 döneminde ama adam gibi lider yok erbakan,ecevit,demirel gibi liderler olsa AKP efsanesi Tayyip Erdoğan efsanesi 2 döneminde yok olurdu giderdi ama karşısında alternatifsiz bir muhalefet olmasıyla bu yerlere gelindi ve Tayyip bu alternatifsizlikte güçlendi tüm basını yayın organlarını ele geçirdi ve güçlendikçe hakimiyetini kaybetti ve sonunda herşeyin kralı biziz ben ne dersem o olur dedi millete tencere kafa alyaş kafa milleti ötekileştirdi yahu sen başbakansın ülkenin polisleri desen hep halem ne kadar adamları varsa yerleştirdiler jop biber gazı ne varsa yaşlı kadın genç demeden saldırıyorlar millet birikti bu ülkenin sahibi Halktı dedi ders alınır dedi ama adam hala aynı kafa dikdatör kafa tüm Türkiye'deki eylemcilere çabulcu diyor Big Grin hala yapıcam onlardan izin alacak değilim diyor gerekirse 1 milyon kişi toplarım diyor Big Grin ne kafası bu onca tepkiye rağmen hala ben dersem o kafası Dikdatörlük kafası ile gidiyor Allah sonumuzu hayır etsin ayranı fazla kaçırdı tayyip
Alıntı
02-06-2013, 20:23,
ya millet ciddi ciddi cezmike laf anlatmaya çalışıyor yahu şaka gibi Big Grin
Alıntı
03-06-2013, 08:28,
(02-06-2013, 20:23)kerasus demiş ki: ya millet ciddi ciddi cezmike laf anlatmaya çalışıyor yahu şaka gibi Big Grin

Sonuçta ne oldu? Milyonlarca liranın hesabını kim verecek? Şehir eşkıyalarına kim dur diyecek? Şehir eşkiyalarıyla birlikte hareket etmek nasıl bir duygu? Eğer CHP delikanlı olsaydı imzasının arkasında dururdu ve 1 Hazirandaki mitingini iptal etmezdi. Sıtkı Ağa doğru söylüyor; CHP, ambulansın arkasından giden taksi gibi kendine pay çıkartacak kadar zavallı ve muhalefetten uzak birisi. Zaten bu olayların bu boyuta gelmesi CHP'nin ulusalcı kanatının sayesinde. Lamı cimi yok. Ayrıca böyle CHP olduktan sonra AKP'nin al aşağı edilmesi "Lüften argo kelimeler kullanmayınız"ânsız. Önce CHP kendi içindeki bölünmüşlükten kurtulsun ve en önemlisi gafçı başkandan kurtulsun...
Alıntı
03-06-2013, 11:55,
O kadar insan yazdı çizdi sen hala CHP zihniyeti diyorsun.Başbakanın dilinden konuşuyorsun.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Alıntı
03-06-2013, 21:40,
her nekadar ısrarla cevap hakkı doğuracak şeyler zırvalasada ben bu adamın ne MAL oldunu bildiğim için muhatap olmayacam. lafın altında kalınca köşeye sıkıştığını farkedince facebookta gördüğü ama anlamını bile bilmediği 1-2 felsefik cümle kurup entel olduğunu sanır. en iyisi hiç bulaşmamak.
Alıntı
03-06-2013, 21:59, (En son düzenleme: 03-06-2013, 22:04 123456.)
(03-06-2013, 08:28)cezmik demiş ki:
(02-06-2013, 20:23)kerasus demiş ki: ya millet ciddi ciddi cezmike laf anlatmaya çalışıyor yahu şaka gibi Big Grin

Sonuçta ne oldu? Milyonlarca liranın hesabını kim verecek? Şehir eşkıyalarına kim dur diyecek? Şehir eşkiyalarıyla birlikte hareket etmek nasıl bir duygu? Eğer CHP delikanlı olsaydı imzasının arkasında dururdu ve 1 Hazirandaki mitingini iptal etmezdi. Sıtkı Ağa doğru söylüyor; CHP, ambulansın arkasından giden taksi gibi kendine pay çıkartacak kadar zavallı ve muhalefetten uzak birisi. Zaten bu olayların bu boyuta gelmesi CHP'nin ulusalcı kanatının sayesinde. Lamı cimi yok. Ayrıca böyle CHP olduktan sonra AKP'nin al aşağı edilmesi "Lüften argo kelimeler kullanmayınız"ânsız. Önce CHP kendi içindeki bölünmüşlükten kurtulsun ve en önemlisi gafçı başkandan kurtulsun...
Bu olaylar Gezi Parkına polisin saldırmasına kadar çevreye zarar verecek düzeyde değildi polis müdahalesinden sonra olaylar her yere yayıldı.Tayyip Erdoğan ortamı yumuşatması gereken yerde her gün dahada gerdi sanki insanların sokağa dökülmesini istermiş gibi.Olayların nedeni polis ve tayyip erdoğandır.
Olaylar sadace Chp değil.Ben bugun Ankara Sıhhıyedeydim ne chp ne bdp nede herhangi bir parti bayrağı gördüm.Başbakanın isteği ise olaylar bir partiye yıkarak Cumhuriyet mitinglerinden nasıl güçlenerek çıktıysa burdada aynı ortamı yaratmak.Fakat insanların büyük kesmi bu tuzağa düşmüş değil
Alıntı
03-06-2013, 23:28,
Gösteriler haklı olabilir Tayyip Erdoğanı bitim kadar sevmem Ateşe körükle giden yine kendisi hükümetsen krizleri idare edeceksin ona buna "Lüften argo kelimeler kullanmayınız" atmayacaksın Ama şu gerçeiğide kabul ediyorum olay artık çığrından çıkmaya başladı Bugün BOrsada % 10 lara varan kayıplar yaşandı artık bitsin şu gösteriler savaş alanına döndü ortalık tepkimizi daha değişik yollardan ortaya koyalım zarar göremeye başladık yukarıda arkadaş bahsetmiş bu durum her seferinde mağdur edebiyatı oynayan Tayyip Erdoğanı daha güçlü kılıyor çünkü oy potansiyeli artıyor CHP de her seferinde bu oyuna geliyor en aklı selim açıklama Bahçeliden geldi oyunlara gelmeyin uyarısında bulundu....

Ayrıştırılmaya başladık birileri oyun oynuyor onun piyonu oluyoruz gibime geliyor şunuda görmüş olduk bugün her seferinde ekonomimiz güçlü diyen hükümetin ekonomimizin pamuk ipliğine sıcak paraya bağlı olduğunu bugün borsada gördük bu zaman kadar yaşanan en güçlü ikinci düşüş görüldü..Bir başka konuda 80 olayları gibi olayalara benzetiyorum bu olayları bazıları her ne kadar Türk Baharı desede hiç bir farkı yok bence Yabancı basın körüğü vermeye başladı zaten

Allah sonumuzu Hayır etsin......Yazdıklarım bazılarına ters gelebilir eleştirilerede açığım
Ölümüne sevdamız Gerçek aşkımız
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi