GeziParkı Eylemi HALK Direnişi
19-06-2013, 10:38,
RE: GeziParkı Eylemi HALK Direnişi
(18-06-2013, 17:32)körliman tayfa demiş ki:
(18-06-2013, 12:41)kerasus demiş ki: yahu devletin bakanı kendisi açıklıyor, "eğitim seviyesi arttıkça hitap ettiğimiz kesim azalıyor" diye. kısacası diyorki eğitimli okumuş adam bize inanmıyor. biz ancak cahil halkı kandırabiliyoruz diyor. bunlara inanan cahil halkta, "halk gerçeği görüyor" diye kendi kendini kandırmaya devam ediyor Smile

o konuda haklısın şu anda ögretmen memur ögrenci doktor ve avukatların çogu tayyip i sevmez ama bunu genele yayamayız bak sana bir örnek vereyım ben lisedeyken yani 1997 senesinde bütün gençler ülkücüydü heryerde ülkü ocakları vardı herkes dedı ki bu gençler 18 yaşını geçsin oy kullansın mhp tek başına iktidar olur dedi şu anda mhp nin oy potansıyelı belli .bir başka örnekte şöyle vereyım istanbulda baksan taksıcı fırıncı emlakçı minibüsçü kahveci herkes rizeli zannedersin ki ist un yarısı rizeli ama onlarında nufusunun sayısı belli yani fazla kalabalık okumuş kesim senı yanıltmasın tayyip e cemaatlerden camilerden kahvelerden çiftçiden dogudan gelecek oy yeterr
koyulaştırdığım şu iki cümle zaten bir önceki mesajında söylediğin "halk gerçeği görüyor" lafını yalanlıyor. halkın bişey gördüğü falan yok. hatta görmesinler diye bütün tv ler üç maymunu oynuyor haftalardır. akp yine tek başına kazanır seçimi ona kimsenin itiraz ettiği yok. ama nasıl kazancağını herkes biliyor yani yok efendim halk gerçekleri görüyor diye kendinizi tatmin edersiniz ancak. başı sıkışınca hemen konuyu türbana camiye dine getirir son olaylarda olduğu gibi. çünkü bu ülkede cemaatçiler, yani dindar geçinen yobazlar eğitim seviyesi yüksek kişilerden daha fazla. tayyipte aynen onlara hitap ediyor işte. bide seçim sistemide kendi elinde olunca istediği oy oranını çıkarması sürpriz değil. normal bir medya ve objektif bir seçim olsa barajı bile geçemez oysa.

bu arada kendinize koyun, cahil gibi yakıştırmalar yapınca hemen mağdur edebiyatı yaparsınız ama kendiniz gibi düşünmeyenlere ayyaş demekten çekinmezsiniz.
Alıntı
22-06-2013, 20:45,
An itibariyle Taksimde yakıp yıkmak yok taş yok molotof yok karanfil var polise ama polis insanların üstüne sıktı biber gazını ve suyu bravo az bile % 70 almalı tayyip polis taksime göl yapacak bu gidişle tomalardaki bu su bitmez
Alıntı
24-06-2013, 18:05,
Ethem Sarısülük öldüren KATİL POLİS serbest kalıyor sözün bittiği yerdir bu ülkede !
Alıntı
25-06-2013, 00:08,
bizim buranın insanıda cahillikten oyunu tayyibe veriyo ben oy vermem tayyibe giresuna ne yapmış bana yararı yoksa beni bağlamaz bi sahil yolu var oda mecburiyetten kimse banada havalimanı yapıyo demesin onun sadece adı ordu giresun havalimanı havalimanın tamamı ordu il sınırlarında kalıyo bildiğim kadarıyla ...
Alıntı
25-06-2013, 10:41,
(25-06-2013, 00:08)ziza82 demiş ki: bizim buranın insanıda cahillikten oyunu tayyibe veriyo ben oy vermem tayyibe giresuna ne yapmış bana yararı yoksa beni bağlamaz bi sahil yolu var oda mecburiyetten kimse banada havalimanı yapıyo demesin onun sadece adı ordu giresun havalimanı havalimanın tamamı ordu il sınırlarında kalıyo bildiğim kadarıyla ...
Giresunlu olupta birazcık onuru gururu olan adam zaten ona oy vermez. havalimanı konusu sorulduğunda, "köyede havaalanı yapacak değiliz" lafını nasıl kabul edebilirki aklı başında bir insan? ki tüm bunlara rağmen havaalanı yapıyor diyen adamda koyunluğun son noktasıdır artık.
Alıntı
26-06-2013, 03:36,
peki hemşerilerim oyumuzu kime verelim iki lafı yan yana getiremeyen bahçeliye mi 7+4 daha 12 eder diyen kılıçdaroğlunamı yoksa bdp yemi verelim yine içlerinde en akıllısı recep tayyip erdoğan ben ona vericem türkiyede iyi bir muhalefet lideri olmadıgı sürece 10 tanede seçim olsa akp kazanır
Alıntı
27-06-2013, 10:19,
arkadaş daha neyi seçtiğini dahi bilmiyorki. ilkokulda şiir okuma yarışmasının 1. sinimi seçiyor yoksa ülkeyi yönetecek kişiyimi seçiyor henüz ayırt edememiş. neymiş iki lafı bir araya getiremiyormuş. bunu söyleyen adamında, karşısında bilgisayara bağlı cam ekran çalışmadan tek kelime edemeyen kişiye oy vermesi çelişki değilde nedir? (videosunuda bulursam koyarım ama mutlaka görenler olmuştur).

Aysun kayacı ablamıza çok haksızlık edilmiş valla. tarihin en mantıklı cümlesini kurmuş zamanında.
Alıntı
27-06-2013, 23:16,
Buradan RTE'nin söylediği yalanları geçtim, sadece düştüğü tezatlıkları yazsak sayfalar yetmez.Demek ki adam mutlu.Kendince çizmiş bir kalıp.Işığında ilerliyor.
İyi bir muhalefet ne demektir ya.Muhalefet sensin, benim...Adam kendini yönetecek insan arıyor resmen.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Alıntı
28-06-2013, 13:13, (En son düzenleme: 28-06-2013, 13:14 kerasus.)
(27-06-2013, 23:16)mvsr demiş ki: Buradan RTE'nin söylediği yalanları geçtim, sadece düştüğü tezatlıkları yazsak sayfalar yetmez.Demek ki adam mutlu.Kendince çizmiş bir kalıp.Işığında ilerliyor.
İyi bir muhalefet ne demektir ya.Muhalefet sensin, benim...Adam kendini yönetecek insan arıyor resmen.

çok doğru. zaten muhalefetin görevi amacı nedir? iktidarın yanlışlarını kötü yanlarını gündeme getirmek, halka göstermek. yahu sen bu iktidarın TC yi kaldırmasından rahatsızlık duymuyorsan, terörü meşru hale getirmesinden rahatsızlık duymuyorsan, sırf abd istiyor diye ülkeyi savaşa sokmaya çalışmasından memnun oluyorsan muhalefet partisi ne yapsın?

kaldıki muhalefet partisi mecliste iktidarı köşeye sıkıştıracak, vatandaşın hakkını savunan çok önemli soru önergeleri veriyor, bunlardan haberin bile yoktur tabiki. çünkü senin izlediğin kanallar bu gerçekleri göstermeye cesaret edemez. cesaret eden kanalları gazeteleride sen takip etmezsin. e şimdi bu durumda muhalefet ne yapsın?
Alıntı
01-07-2013, 09:35, (En son düzenleme: 01-07-2013, 09:40 körliman tayfa.)
(25-06-2013, 00:08)ziza82 demiş ki: bizim buranın insanıda cahillikten oyunu tayyibe veriyo ben oy vermem tayyibe giresuna ne yapmış bana yararı yoksa beni bağlamaz bi sahil yolu var oda mecburiyetten kimse banada havalimanı yapıyo demesin onun sadece adı ordu giresun havalimanı havalimanın tamamı ordu il sınırlarında kalıyo bildiğim kadarıyla ...

akp hükümetiyle birlikte son 10 yılda giresunda en başta karadeniz sahil yolu yapıldı her ilçede bir tane hastane var halk dua ediyor eskiden hasta olan ya trabzona yada giresun merkeze gelirdi şimdi giresunda her ilçede üniversite bile var köy yollarına çıkında bir bakın yolu olmayan köy kalmadı eskiden haftada 3 gün elektrik giderdi şimdi kolay kolay elektrıkler gitmiyor
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi