2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri
10-07-2014, 02:41,
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Fransa'nın ev sahipliğinde düzenlenecek.Bu turnuva da takım sayısı artırıldı.Buna göre gruplarında ilk 2 sırayı alacak ve en iyi 3. olacak takım direkt olarak şampiyonaya katılacak.Gruplarında en iyi 3.nün dışında sıralamayı 3. bitiren takımlar play-off oynamaya hak kazanacak.Elli üç UEFA üyesi ülke ve ilk kez yer alacak olan Cebelitarık elemelerde yer alacaklar.

Organizasyonlara katılma anlamında sıkıntı çeken ülkemiz şampiyonaya katılmak için büyük uğraş vermek zorunda.Takımımızın başında en son katıldığımız 2008 Avrupa futbol şampiyonasında futbol takımımızı idare eden Fatih Terim bulunuyor.Eleme gruplarının belirleneceği torbalardan neredeyse çıkabilecek en zorlu takımlar ile eşleşmiş bulunmaktayız.Takımımız 2014 Dünya kupası elemelerinde mücadele ettiğimiz Hollanda'nın başını çektiği A grubunda yer aldı.Oluşan grup şöyle;

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri; A Grubu

1-Hollanda
2-Çek Cumhuriyeti
3-TÜRKİYE
4-Letonya
5-İzlanda
6-Kazakistan
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Reply
10-07-2014, 02:50,
RE: 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri
Ben bu 2016'dan çok şey bekliyorum. En azından bir çeyrek final görmemiz lazım. Yoksa ülke olarak başka türlü tatmin olamayız.
Reply
10-09-2014, 00:57,
İlk maçımız da İzlanda'ya deplasmanda 3-0 yenildik.Gruplara kötü bir başlangıç yaptık.
Reply
10-09-2014, 11:05,
fatih terim yine tarih yazdı...sistemsiz gazla bir takımın sonu bu olur..izlandaya hocalarına helal olsun..adamların en azından bir sistemi var....bizim karadüzen..ya tutarsa...
Derelili çotanak
Reply
10-09-2014, 15:21,
Maçın özeti: İzlanda bize futbol dersi verdi.

Futboldan ziyade tam anlamıyla spor ahlakı ve spor adamı fakiriyiz. Asla ve asla başarılı olamayız bu şekilde. TFF'yi yöneten adamın ne olduğunu cümle alem biliyor tekrar yazmaya gerek yok. Başında böyle bir kişiliğin bulunduğu hiçbir kurum başarılı olamaz zaten. Etrafına topladığı adamlar da aynı kendi gibi.
Reply
11-09-2014, 22:02,
bu kadar rezalet olmaz bana kalırsa rakibi hafife aldılar bide 3-4 gün önce danimarkayı yenince iyice havaya girdiler sonuç hüsran fatih hoca diyo üstümüzde baskı var ulan ayda 1000 tl ye çalışan adamın üstünde ne var siz bana söyleyin!!!!
Reply
07-10-2014, 13:43, (This post was last modified: 07-10-2014, 13:44 by mvsr.)
A milli futbol takımımız elemelerin ikinci maçında Çek Cumhuriyeti ile kritik bir maça çıkacak.
Cuma günü (10.10.2014) 21.45'de oynanacak maç.Burak YILMAZ, Volkan DEMİREL, Mustafa PEKTEMEK, Hakan ÇALHANOĞLU, Ömer TOPRAK, Emre BELÖZOĞLU, Kaan AYHAN sakatlıkları nedeniyle aday kadroya dahil edilmediler.Sakatlıklar ile kadrodan çıkarılan oyunculardan sonra Mert GÜNOK ve Adem BÜYÜK’ün yanı sıra Muhammed DEMİR aday kadroya davet edildi.

Milli takım Çek maçından sonra Letonya ile karşılaşacak.
Reply
09-10-2014, 08:54,
Arda Turan ve Bilal Kısa iş yaparlarsa belki birşeyler olabilir. Bunların haricinde umut verecek adam yok.
Reply
14-10-2014, 08:12,
Letonya'da yine tarih yazdık ! Bu kadar istikrarlı başarısızlık pes artık.
Reply
14-10-2014, 10:10,
Ne sandınız ki? Adım gibi emindim kazanamayacağımıza ve gram üzüldüysem adam değilim. Müstehak bunlar böyle zihniyete. Şu an ülkedeki en kaypak, en iş bilmez, en yalaka kurum TFF'dir çok net. Ülkemizde her yere sıçramış iğrenç cahil zihniyetin ürünü bunlar. En tepesinden en altına kadar bir tetikleme mekanizması var. En üstteki cahil en alttakine kadar sırayla atama veya seçme yapıyor sonuç bu.
klüp batıran adam federasyon başkanı oluyor, oyunculara silah çeken adam ilk 11de sahaya çıkıyor, yıllık 4.5 milyon euro maaş alan hoca 3 maçtır suçu başkalarına buluyor, formunun dibinde olan oyuncular sahada top oynuyor. Bunlar sadece olayın milli takım yönü. Tarihin en rezil soruşturmalarından biri yapılıyor. Her mecrada suçlu bulunan adamlar hala futbolun içinde naralar atıyor tehditler savuruyor. Hergün kurallarla oynayıp hergün saçma sapan kararlarla insanların karşısına çıkıyorsun. Sanki seyirci bolmuş gibi yapılabilecek en saçma ve en adice sistemi bu insanlara dayatıp stadları boş bırakıyorsun. Sanki Türk futbolcuları dünya liglerinde harikalar yaratıyormuş gibi yabancı sınırı koyup daha da başarısız hale geliyorsun. Olduğu yerde sayan yerli oyuncular milyonlarca euro maaş alıyor.

Tüm şu saydıklarımdan sonra bu zihniyetin başarı getireceğine inanmak kolay mı?

Hee bu arada unuttum en büyük yanlışımız ve APTALlığımız; KİBİR! Bir ülke düşünün bütün koltuk ve mevki sahibi adamları kibirli olsun.
İzlandayla oynuyoruz 3 kere elle kaleye gelemezler deniyor, 3 tane temiz sallıyorlar.Kimse bilmiyor ki o İzlandada dünyanın en iyi liginde oynayan 2-3 oyuncu var. 1924 yılından beri yenemediğimiz Letonya geliyor ezer geçeriz diyorlar, basın tooplantılarında gazetecilerine artistlik yapılıyor, sahada oyuncularına tekme tokat sallanıyor.

Dediğim gibi azıcık ama azıcık onurlu ve dik durabilme geleneği olsa bu ülkede dün gece en tepesinden en altına bütün Federasyon ve teknik ekip istifa ederdi.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)