25.Hafta Giresunsporumuz 4-1 G.Gaziantep FK
05-03-2018, 22:11,
RE: 25.Hafta Giresunsporumuz-G.Gaziantep FK
(05-03-2018, 13:01)heyulaanil28 Wrote:
(05-03-2018, 12:28)123456 Wrote: Beyler buarada dün Görele Orduyu 1. Amatore yolladı  Wink

Kesin düşmediler amatör küme şampiyonu ile Playout maçı oynayacaklar ama onlar Antep gibi yatırımı Yeni Orduspora yapmışlar 2 hafta önce gördüm adamlara 3 nizami çim futbol sahası 1 sentetik saha yapmışlar mükemmel bir tesis yapmışlar kulüp binası dahil biz ise hala izcilik kampı adı altında barakaya tesis diyelim.

Son ikide oldukları için direk gidiyorlar diye biliyorum.
Reply
05-03-2018, 22:22, (This post was last modified: 05-03-2018, 22:25 by sokakbaşımeyhane.)
Sahsen ben ordusporun bu hallere düşmesine üzüldüm umraniyesporla maç yapmaktansa orduspor ile maç yapmayı isterim..30 dakikalık yol..kufurler kavgalar cam kirmalar satasmalar bile daha heyecan vericiydi..yazik olmuş..Allah yardımcıları olsun..cakma orduspor benim için rekabet r si olamaz
Aramızda husumet vardır ama kültür birdir..ben gurbette bir adamın trabzonlu olduğunu rizeli olduğunu anlarım.. ama bizim siveyle konustu mu acaba kabakcimi ya da Giresunlu mu diye düşünürüm o kadar benzer kültürümüz..
Rekabet farklı şey..Yazik gerçekten koca bir camiaya
Derelili çotanak
Reply
05-03-2018, 22:41,
(05-03-2018, 22:22)sokakbaşımeyhane Wrote: Sahsen ben ordusporun bu hallere düşmesine üzüldüm umraniyesporla maç yapmaktansa orduspor ile maç yapmayı isterim..30 dakikalık yol..kufurler kavgalar cam kirmalar satasmalar bile daha heyecan vericiydi..yazik olmuş..Allah yardımcıları olsun..cakma orduspor benim için rekabet r si olamaz
Aramızda husumet vardır ama kültür birdir..ben gurbette bir adamın trabzonlu olduğunu rizeli olduğunu anlarım.. ama bizim siveyle konustu mu acaba kabakcimi  ya da Giresunlu mu diye düşünürüm o kadar benzer kültürümüz..

nokta.
Reply
05-03-2018, 23:31, (This post was last modified: 05-03-2018, 23:32 by genoa28.)
(05-03-2018, 22:22)sokakbaşımeyhane Wrote: Sahsen ben ordusporun bu hallere düşmesine üzüldüm umraniyesporla maç yapmaktansa orduspor ile maç yapmayı isterim..30 dakikalık yol..kufurler kavgalar cam kirmalar satasmalar bile daha heyecan vericiydi..yazik olmuş..Allah yardımcıları olsun..cakma orduspor benim için rekabet r si olamaz
Aramızda husumet vardır ama kültür birdir..ben gurbette bir adamın trabzonlu olduğunu rizeli olduğunu anlarım.. ama bizim siveyle konustu mu acaba kabakcimi  ya da Giresunlu mu diye düşünürüm o kadar benzer kültürümüz..

aynısını iki gün önce yaşadım, bir ablaya sordum Ordulu çıktı, bende İstanbul, Ümraniye, Kasımpaşa ile yaapcağıma Ordu ile karşılaşmayı yeğlerim
Reply
06-03-2018, 08:46,
beyler hatta sosyal medyada bi video vardir göreniniz olmustur mutlaka. Giresunca siir diye bisey. aksam bilgisayardan girince bulur atarim. tam bizim siveyle elemanin biri espri amacli sevgiliye sitemkar bi siir okumus. ama ayni videoyu hem ordu sayfalari hem giresun sayfalari bizim sive diye paylasiyor. bildigim kadariylada asil yazan ordulu. ama giresunca diye paylasincada hic siritmiyor. o derece ortak dilimiz kültürümüz. Ümraniye ne "Lüften argo kelimeler kullanmayınız" Orduyla basak gecmek varken.
Reply
06-03-2018, 09:37,
Türk futbolunda çok büyük sorunlar var, en büyüklerinden biri de şu kulüplerin babalarının çiftliği gibi yönetilmesi. Sonra da ağlanıyor yok bakan yok belediye başkanı yok şehir sahip çıkmıyor vs. Kardeşim, belediye başkanından önce sen akıllı ol da kulübü dünyanın borcuna sokma. Yazık günah, kaç tane köklü takım amatör kümeye gitti. Sonra da ortalık bu yeni ordulara, yeni malatyalara, amedsporlara, ümraniyelere kalıyor. Yakın bir zamanda Mersinspor'u da görürüz.
Reply
06-03-2018, 13:37,
TFF denilen yapı eyyam ile uğraşacağına Türk futbolunu nasıl ileri götürebilirim diye uğraşsın.Bakın UEFA denetimleri sonucu ceza yağdırdı kulüplerimize.Finansal fair play kıskacın da kulüplerimiz.TFF’da tescilli bütün kulüplere denetim getirsin.Harcamalardan başkan ve yöneticiler sorumludur ibaresi söylenip duruyor.Hayata geçmişte değil.Bunun yanına sezonluk harcama ibraz etmesini istesin TFF kulüplerden.Ufak bir miktarda borçlanma limiti koysun.Futbolcuların sözleşmeleri TFF’da mevcut.Hesap çıkarsın.Nereden karşılayacaksın bu oyuncuların maaşlarını desin.Onay vermesin.
Birde şu belediye işini bırakmak lazım.Belediyenin profesyonel futbol kulübü idare edecek kadar parası varsa vatandaş olarak daha az para ödeyelim belediyeye.Çöp, su, temizlik vs paralarını daha az toplasın.Böyle saçmalık olur mu ?
Zaten taraftar sorunu varken dediğiniz gibi taraftarsız takımları izlemek işkence oluyor.Almanya 3. Lig maçını 20 bin kişi izliyor.Şampiyonluk mücadelesi veren Başakşehir’in maçını 1800 kişi izliyor.Taraftarı olan kulüplerde amatörde can çekişsin.O 1800 kişinin çoğu da sadece maç izlemeye giden insanlardır.Taraftarı değildir.
     Sahipsiz kentin sahipli değeri
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)