2019-2020 Sezonu Kadro Planlaması,transferler ve Yapılması Gerekenler
20-09-2019, 01:18,
RE: 2019-2020 Sezonu Kadro Planlaması,transferler ve Yapılması Gerekenler
(20-09-2019, 00:30)123456 demiş ki: Bu sportif direktörlük olayı bu ülkede boş iş zaten. Kim başarılı oldu ki. Istersen Arrigo Sacchi gelsin sportif direktör olarak bu ülkede yine başarılı olamaz. Bizim ülkede olmuyor işte.

gerçi evet, birde böyle bir durum var tabiki. hani ben kariyerli hoca yada futbolcu dinlemez diyorumda, yahu bozbağ bir kerecik olsun herhangi bir konuda fikrini almışmıdır acaba? ha arada mesela ya ümit tanıdığın beleş ucuz topçu varmı diye sormuştur o ayrı konu. klüp başkanları genellikle iki amaçla göreve gelir türkiyede. 1.si kendi reklamını yapıp marka değerini artırmak, 2. si ise yemek, klübün kanını emip amatöre kadar düşürmek. bu iki tür de haliyle sportif direktöre bırakmaz transfer işini. oysa sportif direktör dediğin herşeyden sorumlu olur. bi nevi şirketin holdingin genel müdürü, tüm birim müdürlerinin üstü. yani bi kere kendi futbolcu listesi olacak, sırf bunun ismine gelecek o topçular. yeri geldiğinde scouth ekibi kuracak futbolcu izletecek. kısacası kadro mühendisliğini kendisi yapıp o kadroya uygun hocayıda getirecek. başarısızlıkta en öncelikli sorumlu da kendisi olacak haliyle. 

türkiyede sportif direktör olayı gerçek anlamda işleyen bir yapı olarak benim aklıma sadece fenerbahçe basketbol geliyor. tabi oda obradoviç hamlesiyle geldi. beni bilirsiniz, basket hastasıyımdır. bildim bileli basketbol tarihinin en büyük loseridir fenerbahçe basketbolda. her sene b.k gibi para harcayıp eurolig sonuncusu hatta bazı zamanlar averaj takımı olmak büyük meziyet doğrusu. ama sonunda obradoviç ve gherardini hamlesiyle avrupa basketboluna damga vurdular resmen. işte profesyonellik başka bişey, bütçeyle falan alakasız. kısacası sportif direktör dediğin bikere alanında tam bir profesyonal olmalı ve sözü geçmeli.
Alıntı

Bu Konudaki Mesajlar
RE: 2019-2020 Sezonu Kadro Planlaması,transferler ve Yapılması Gerekenler - tarafından kerasus - 20-09-2019, 01:18

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi