19.Hafta | GİRESUNSPORUMUZ - Ümraniyespor
26-01-2020, 22:32,
RE: 19.Hafta | GİRESUNSPORUMUZ - Ümraniyespor
@mvsr konuyu çok net anlatmış 

Giresunsporun şampiyonluk ya da play-off hedefledigine inanan hayalperesttir, büyük başkanın işi gücü yalandı hiç bir zaman super ligi istemedi, şimdikinin de ondan farkı yok sokakta gorsek yüzüne bakmayacagimiz adamlar Giresunspor üzerinden prim yapıp basıp gittiler, gidecekler 

1800 - 2000 bile bu hedefsizliğe iyi, onlar da muhtemelen yıllardır gelen adamlar zaten 

En basiti devre arasında üst lig hedefi olan takımların yaptığı transferlere bakın bir de bize bakın daha da anlatmaya gerek yok
Reply
26-01-2020, 23:26,
Maçı 2. yarı 2. golden itibaren izleyebildim. Dışardaydım fırsat bulmuşken telefondan bari açayım dedim, açtıktan birkaç dk içinde golü attık rahatladık. Daha doğrusu ben öyle sandım. Ümraniye'de çok gününde olmamasına rağmen nedense bıraktık topu. Biz atacağımızı attık yeter diyip buyrun sıra sizde diyip bıraktık topu Ümraniye'ye. Hani adamlar saldırsa anlıycam hadi savunmaya çekilirsin ama öyle de değil. Savunma falanda yapmıyoruz. Ceza sahasında bekleyip gelen topu uzaklaştırmaya ben savunma demiyorum çünkü. Öyle yada böyle atacaklardı zaten ki elbette attılar. Hadi niye 3. atmak için saldırmıyorsunuz demiyorum. Ama neden bilerek ve isteyerek topu rakibe bırakıp cepteki maçı zora sokuyoruz, işte buna anlam veremiyorum. Bursa maçında 2-0 dan sonra bile yenilgiyi kabullenmeyen saldırmaya çalışan bir rakibe karşı yaptığımız müthiş pres futbolu ile rakibe pozisyon vermediğimiz gibi hem 3. yü attık hemde dünya kadarda kaçırdık. Yani o maçta da öne geçince 3 ve 4. yü atalım amacıyla saldırmadık ama çok daha fazlasını kaçırdık. İşte o pres futbolu sayesinde hem poziyon vermedik hemde savunma yaparken bile rakibi ezdik. E sonra noldu da birdaha asla yapmıyoruz onu? Bir takım kendi uyguladığı doğrulardan neden vazgeçer anlamıyorum.

Ha diyeceksiniz hiçmi iyi bişey yok? olmaz olurmu, takımdaki mücadele gücü üst seviye. Artık daha ne yaptığını bilerek çıkıyor sahaya, kazanmk için çıkıyoruz çok belli. Bunu haftalardır söylüyoruz zaten, hakkını herzaman teslim edelim. Amma velakin özellikle kazandığımız hafta negatif yönleri dile getirmek lazım ki yarın başımıza iş açmasın. Maçı izlemedim ama bu akşam ads 2-0 dan maç verdi son 3 dakikada. Hele bizim gibi kolay gol yiyen bir takımın çok daha temkinli olması gerek, topu kalemizden uzakta tutmalıyız. gol atmasak bile rakip sahada oynayalım kalemizden uzak olsun.

Taraftara gelince, acı gerçekleri iki mesaj üstte arkadaş dile getirmiş zaten. Şuan lider bile olsaydık, artık şehirde o heyecan yok malesef. Tam heyecanlanacak gibi oluyor ama devre arası transfer sezonunu boş geçerek, adeta süper lig istemezük der gibi yapıyorsun. E yıllardır yılmış zaten bu taraftar hp aynı şeyi yaşamaktan. her sene 2 galibiyet üstüste bile alsa heyecanlanan şehir şimdi sonlardan gelip play off potasına girmek üzereyken heyecanlanmıyorsa bi durup düşünsün bi zahmet yönetim. Değil play off oynamak, altay deplasmanında 4 golle kazanıp 6.sıraya yükselince bile gitti trabzon havalimanında karşıladı bu şehir bu takımı. Peki şimdi ne değişti? Süper lig özlemiyse yıllardır daha da katlandı o özlem. Psikoloji de öğrenilmiş çaresizlik dedikleri tamda bu olsa gerek. Ha yinede 5 bin olamıyorsak bile 3500-4000 olmalıydı tabiki o ayrı. ama kimse samsun ile falan kıyaslamasın bu taraftara haksızlık olur.
Reply
27-01-2020, 00:09,
Valla ilçe uzak yok passo filan hepsi bahane o kadar yolu varki dağıt abi ilk pasoyu bedava nolur yani bizim Giresunda çok iyi yapılan birkaç şey var biri güzel içiliyor, aylak aylak iyi geziliyor biride eleştirmek dedikodu yapmak bunlara alışılmış kimse kusura bakmasın canımız ciğerimiz Giresun ama durum bu, gelelim yönetimsel bezginliğe evet hayal tacirliği yıllardır o da sürüyor maalesef sene başında erkan yerine başka hoca olsa farklı olurdu, bizimki umut fakirin ekmeği ben bu sene Hakan Kutluya çok güveniyorum keza boş bir ortamda duracak biri değil yalnış birşey görse Giresuna gelmezdi tamam aldığı para yadsınamaz ama başarılı olmak istiyor kariyeri için, Giresunda sosyal ortam vs olmayışı bu tarz insaları cezbetmiyor genelde, futbolcular bile bir ordu bir trabzon geziyorlar ilk fırsatta.
Gelelim taraftara hafta sonu denk geldim beinsport FUTBOLUN ŞEHİRLERİ isimli bi olayı var adamlar amatördeki orduya çekim yaptılar bize geldilermi bilmiyorum kaçırmış olabilirim ama bizi gaale alan bile yok, halbuki ben 8-9 önce sene filandı snaırım tribünde orda okurkenki geldiği durumuda gören bilien biri olarak potansiyelin var olduğunu biliyorum başka başka sebeplerden o ortam bozuldu maalesef, ne demek istediğimiz siz düşünün, 200 kişi bu tribünde 500 kişi bu tribünde olmuyor bu işler neyse ilçeler bakınız amatördeki seyirci rakamlarına Görele, Keşap, Dereli, Bulancak, Espiye hatrı sayılır sayı var oralarda net 1000 kişi yakalarsın aktif katılımcı '' TARAFTAR '' özelikle Keşap ve Görele herkes şapkasını alsın önüne...
Ben tüm bunların yanı sıra inanıyorum hayal filan play off yapacak takım bir kaç hafta daha başarı olsun tribüne gelecek hepsi geri . . .
Başkentten !
Reply
28-01-2020, 13:55,
başarı ile alakası yok bu işin bu takım küme düşmemeye oynarken bile 10 bine oynuyordu 3 ligde oynarken bile koltuklar yoktu ayakta 20 binleri oynuyorduk geçin passolig ciddi vurdu bizi bunu çevremden biliyorum yahu önceki yıl Başakşehiri eledik Fener ile oynadık ligdede playoff iddamız vardı 3-4 binleri oynadık gene başarı ile ilgili değil durum kulüp bu işe el atmalı ilçelerde stantlar kurmalı passolige teşvik etmeli yapacak birşey yok.
HAYATIN KIYISINDA MARATON ORTASINDA !!!
Reply
28-01-2020, 22:40,
(28-01-2020, 13:55)heyulaanil28 Wrote: başarı ile alakası yok bu işin bu takım küme düşmemeye oynarken bile 10 bine oynuyordu 3 ligde oynarken bile koltuklar yoktu ayakta 20 binleri oynuyorduk geçin passolig ciddi vurdu bizi bunu çevremden biliyorum yahu önceki yıl Başakşehiri eledik Fener ile oynadık ligdede playoff iddamız vardı 3-4 binleri oynadık gene başarı ile ilgili değil durum kulüp bu işe el atmalı ilçelerde stantlar kurmalı passolige teşvik etmeli yapacak birşey yok.

Tamam eyvallah passolig tüm takımları etkiledi tamam da benim anlamadığım bu passolig neden bize bu kadar darbe vuruyor? Yani bilgisayar telefon herkes de var şu an bilgisayardan girip karta bilet yüklemek çok çok zor bir şey değil hadi kocamanların aklı ermiyor diyelim e ama sene başı ilçelere gidilmedi mi kampanyalar yapılmadı mı, passolig standları kurulmadı mı? Yani bu takımın bu kadar az seyirciye oynamasının sebebini açıkçası ben de taraftarlardaki bıkkınlık olarak görüyorum. Eskiden daha kalabalıktı doğru eskiden bir sinerji bir heyecan vardı o kalmadı artık insanlarda. 43 yıldır takım süper lig görmüyor, senelerdir ligdeyiz hepi topu 1 tane play off yapabildik. Bakın Denizli yıllardır 1000 kişiye oynuyordu, geçen sene süper lige oynayınca stadları full doldu. Bence o heyecanı bu takıma versinler bizim stadımız da dolar
Reply
29-01-2020, 00:37, (This post was last modified: 29-01-2020, 00:40 by genoa28.)
(28-01-2020, 22:40)bulancak28 Wrote:
(28-01-2020, 13:55)heyulaanil28 Wrote: başarı ile alakası yok bu işin bu takım küme düşmemeye oynarken bile 10 bine oynuyordu 3 ligde oynarken bile koltuklar yoktu ayakta 20 binleri oynuyorduk geçin passolig ciddi vurdu bizi bunu çevremden biliyorum yahu önceki yıl Başakşehiri eledik Fener ile oynadık ligdede playoff iddamız vardı 3-4 binleri oynadık gene başarı ile ilgili değil durum kulüp bu işe el atmalı ilçelerde stantlar kurmalı passolige teşvik etmeli yapacak birşey yok.

Tamam eyvallah passolig tüm takımları etkiledi tamam da benim anlamadığım bu passolig neden bize bu kadar darbe vuruyor? Yani bilgisayar telefon herkes de var şu an bilgisayardan girip karta bilet yüklemek çok çok zor bir şey değil hadi kocamanların aklı ermiyor diyelim e ama sene başı ilçelere gidilmedi mi kampanyalar yapılmadı mı, passolig standları kurulmadı mı? Yani bu takımın bu kadar az seyirciye oynamasının sebebini açıkçası ben de taraftarlardaki bıkkınlık olarak görüyorum. Eskiden daha kalabalıktı doğru eskiden bir sinerji bir heyecan vardı o kalmadı artık insanlarda. 43 yıldır takım süper lig görmüyor, senelerdir ligdeyiz hepi topu 1 tane play off yapabildik. Bakın Denizli yıllardır 1000 kişiye oynuyordu, geçen sene süper lige oynayınca stadları full doldu. Bence o heyecanı bu takıma versinler bizim stadımız da dolar

@bulancak28'e katılıyorum, daha önce ki mesajlarımda bende benzer fikirleri belirtmiştim

Bu kocamanlar biz de varda Erzurum'da Hatay'da yok mu, bizde millet passolig ile uğraşmak istemiyor da onlardakiler niye uğraşmak istiyor buna bakmak lazım 

Rize inip inip çıkıyor, Ankaragücü ve Göztepe senden sonra bu lige çıktı senden önce üst lige çıktı, Denizli kaç yıl üst üste direkten döndü üst lige çıktı, Hatay daha geleli 2 sene oldu senden önce üst lige çıkacak, Malatya senden sonra bu lige çıktı adamlar üst lige senden önce cikti bununla yetinmeyip UEFA yaptılar eee sen sonra diyorsun ki millet passolig ile uğraşmak istemiyor, bizde kocaman çok vsvs

İnsanları üst lig hedefi koyduğuna bile inandıramıyorsun, sen hedef koy hedefe göre kadro kur hedefe göre icraat yap belki yine 10-12 olmaz 7-8 bin olur
Reply
29-01-2020, 12:33,
Yani 20,000 lerden bahsederken 1500 e düşmenin birçok sebebi olur. Bunu tek bir maddeye indirgemeye çalışmak anlamsız. Evet passlolig her takım gibi bizi de etkiledi, hatta bizi daha çok etkilemişte olabilir doğru. ama play off a oynarken 1500 kişinin gelmesini sadece passolig ile açıklanamaz. Bundan daha büyük bir etken, bıkkınlık. yani heyecan yok şehirde. Ha başka etkenlerde illaki vardır.

Ayrıca burada bile passoligin takıma çok büyük desteği olduğunu savunan arkadaşlar vardı yakın zamana kadar. onlarıda en derin selamlarla anıyorum her seferinde. Evet işte bahsettiği destek şekil A da görüyoruz her hafta.
Reply
29-01-2020, 15:34,
Kombine satışına yoğunluk verilip bilet sayısında azalma olmalı . İş pasolig olayıysa başka çaresi yok. Atıyorum 15 bin kombine 5 bin bilet satılmalı. Haa hiç yapamıyorsan biletleri çok ucuza satacaksın. Takım potaya girdimi top oynadımı taraftar gelir
Reply
29-01-2020, 18:42,
Numan sakatlanmış. Kötü oldu bu. Takıma güven veriyordu Kaptan. Murat Akça'da iyi oyuncu ama liderlik özelliğiyle Kaptanı ararız.
Reply
29-01-2020, 21:04,
İlla bişeyler olacaktı son 11 maçta sadece 1 yenilgi,ikinci yarıya 2 de 2 başlamak bu kadar olumlu şeyler bize ters şeyler, bu kulübün üzerinde gerçekten bir uğursuzluk var ne zaman güzel şeyler olsa bişeyler oluyor herşey alt üst oluyor Numanın dönmesi 3-4 hafta deniyor ama sen onu 6-7 hafta de bizim kulübün bir gerçeği sakatlanan geri gelmez.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)