31. Hafta GİRESUNSPORUMUZ-Bursaspor
01-07-2020, 11:04,
RE: 31. Hafta GİRESUNSPORUMUZ-Bursaspor
o değil de arkadaş biz ne zaman takımı meşalelerle organizsayonlarla uğurlasak o maçta yeniliyoruz yapmayın böyle şeyler daha gözünüzü sevim baskı yaratıyor takımda, haa bu bahane değil ama arkadaşın da dediği gibi seneye tamda stadın açılacağı sezon bizi sıkıntılı günler bekliyor
Reply
01-07-2020, 11:34,
Başarılı olabilmek için günü kurtaracak yanlış transfer politikasından derhal vazgeçilmelidir. Türk takımlarının büyük bir çoğunluğunun yaptığı gibi, biz de aynı hatayı tekrarlıyoruz. Mümkünse, önce takımı 6-7 sene yönetmeye talip bir yönetim seçip, orta vadeli bir plan dahilinde Süper Ligi hedeflemeliyiz. Bu yönetim işi bilen bir scout ekibi kurarak, 3-4 yıllık sözleşmelerle yurtiçi ve yurtdışından genç futbolcular transfer etmeli ve aynı anda finansman kaynakları oluşturacak bir danışman grupla anlaşarak Giresun'un dünyanın her tarafında ki dinamiklerini hayata geçirmelidir. Bu projeye inanan genç ve yeniliğe açık bir teknik direktör ile de uzun dönemli (6-7 senelik) bir anlaşma yapılmalıdır.Bu proje ile;
- En geç 3 sene içerisinde Süper Lig'e çıkarız.
- Aynı yöntemle Süper Lig'de kalıcı oluruz.
- Transfer edeceğimiz genç ve yetenekli futbolcuları satarak para kazanırız.
- Bence en önemlisi, en kısa zamanda hayata geçirilecek bir "Futbol Alt Yapı Projesi" ile Giresun ve Giresunspor'un ekonomisine katkıda bulunabiliriz (zira futbolcu yetiştirmek de üretim yapmakla eşdeğerdir).
Yoksa, her sene yapılan ve ertesi sene tekrarlanan 25-30 gereksiz transferle en geç 5 sene içerisinde yönetici bulamaz ve iflas ederiz.
Reply
01-07-2020, 16:37, (This post was last modified: 01-07-2020, 16:43 by 123456.)
Türkiye'de nerdeyse hiçbir Anadolu takımı yukarıda bahsedilen bir sistemi veya buna benzer bir sistemi kuramaz. Türkiye'de futbol takımları menajerler ve kulüp başkanlarının takımları soyması üzerine kurulu. Teknik Direktörlerde bunların saha kenarında var olan sac ayağı.
Sistem kurmak belirli yeterlilikler belirli bir vizyon gerekiyor. Altınordu da mesela her şey var ama vizyon yok. O zaman olmuyor işte. Ben eskiden çok karşıydım ama bu tarz durumlardan çıkış noktası şirketleşme. Bizim gibi derneklerde başkan gelip kendi parasını zaten harcamaz. Harcayan da salaktır açıkçası. Eğer kendi şirketi gibi gelir getirme durumu olursa kişi yatırım yapar. Gerçi bu durumda dahi Adanaspor örneği var ama en azından düşseler bile ekonomik sıkıntılar pençesinde düşmüyorlar.
Reply
01-07-2020, 17:30,
Samsunspor 1.lige çıktı sonuna kadar da hakettiler hatta seneye süper lige de çıkacaklar bizde ağzımızı açıp seydereceğiz neden mi? Çünki biz Giresunsporuz.
Reply
01-07-2020, 22:16,
yalnız erzurumu yenersek play-off a kalırız gibime geliyor.
Reply
01-07-2020, 22:21,
(01-07-2020, 22:16)semiko Wrote: yalnız erzurumu yenersek play-off a kalırız gibime geliyor.
Yenemeyiz tahminen Güven Landel Bayır hiçbiri yok
Reply
02-07-2020, 00:35,
Yüzde yüz olmasa da Bu iş paraya bakar hacılar. Parasız olmuyor maalesef. Samsunspor başkanının dünyada kaç tane limanı, şirketi var. Ilk 6daki takımların hepsi de ekonomisi olan şehirlerin takımları.
Son isteğim şu erzuruma çelme takalım çıkamasın hıyarlar
Reply
02-07-2020, 13:46,
Şampiyonluk ellerimizdeydi iki maçta 0 çekerek bitirdik.
Reply
02-07-2020, 15:04,
Ankaragücü başkanı devre arası Hakan Hocaya teklif yaptıklarını hocanın Giresunlulara sözüm var diyip reddettiğini söylemiş Hocayıda tutamayabiliriz sene sonu
Reply
02-07-2020, 15:21,
Hakan Hoca önemli bir karakter hiç şüphe yok, yaşadığımız ufak heyecanda payı da büyük ama son iki maçta acayip patladı bana göre, ellerimizle verdik play-offu 

Bir kaç hafta önce yazmıştım, bizim mutlaka cikmamiz lazimdi çünkü seneye maddi olarak patlama olasılığımız çok yüksek, mevcut durumda play-offa kalmamız imkansız bence bitti o iş, bundan sonra başkan kalacak mı kalacaksa neler yapacak bunlara kafa yormak lazım 

Alttan gelen Hatay'da bizden önce üst lige çıktı bu kaçıncı bilemiyorum, yıllardır şu ligdeyiz becerip atamadık bir türlü kendimizi yukarı
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)