2021-2022 Sezonu Genel ( Transfer Dedikoduları, Yapılanma , Kesinleşen transferler)
09-09-2021, 10:21,
RE: 2021-2022 Sezonu Genel ( Transfer Dedikoduları, Yapılanma , Kesinleşen transferler)
OKAN KOCUK: Yan toplar rezalet..Birebirde cepheden iyi.Ama her kornerde her duran topta kalp atışımız 180 e çıkıyor..Sadece günde 2 saat yan top çalışması lazım.
ONURCAN PİRİ:Aynı durum onurcan içinde geçerli yan toplar hiç güven vermiyor.Tipik çizgi kalecisi..Kısacası iki kalecimizde güven vermiyor.
ZEKİ YAVRU: Aslında beklediğimden daha iyi çıktı.İyi niyetli..Bindirmeleri iyi..Orta sorunu var.. Mücadele gücü yüksek..Hayrullah ile değişmeli oynarlar.
HAYRULLAH:Zeki gibi yetenekleri sınırlı..Rotasyon oyuncusu.Yaşı genç olması avantaj..Yine de sırıtmaz.Zeki ile dönüşümlü oynarlar
DOUGLAS:Kafa topları iyi ayakla oyun kurma rezalet.Bir stopere göre ağır..Bende hala büyük soru işareti
PEREZ:Sadece sol ayağı var diye oynatılıyor galiba.Saatli bomba gibi...İnşallah uyum sorunudur..Ağır..
DİARRA:Bana göre bu iki stoperden de iyi..En azından kısa mesafede süratli..Onunda tek eksiği kendine çok güvenmesi kontrolsüz müdahaleleri.Ama bana kalırsa bu ikisinden de daha iyi.
SERGEN:3.ligden bu noktalara geldi..Süperligi kaldırabilir mi?Keleş sayesinde göremedik..Ama en azından şans verilmeliPerez ve douglas kadar oynayacaktır..
EMRE TAŞDEMİR:Sol bek genç bu lig için ideal AZİZ behicle değişmeli oynarlar
AZİZ BEHİCH:Tecrübeli..Sol bek için sıkıntımız olduğunu düşünmüyorum..İdeal 2 tane bek var
PELUPESSY:Müthiş bir maneger kazığı..Sheffield wednesday da kim izledi acaba merak ediyorum..Pozisyon bilgisi yerlerde..İkili mücadele vasat altı.Teknik vasat altı..Her topu yana geriye oynuyor..Ptt 1 ligde oynayamaz...Hamsik ile girdiği bir mücadele vardı..Abdullah Avcı nın çok itiraz ettiği..Ya o nasıl bir adam tutmadır??Amatörde yapsan döverler seni..Bence keleşten sonraki gelecek hocanın göndereceği ilk adam...
TRAORE:Güçlü başka da bir özelliği yok..Tipik 1.lig menemenspor topçusu
FLAVİO:Büyük umutlarla geldi..TS lilerin çoğuda gitmesini istemiyordu..Fakat biz hala bir numarasını göremedik..Ya yanındaki kazmalardan oynayamıoır ya uyum da sorunu..Ben hala bir şeyler bekliyorum..
SERGİO:Klas adam her yerde klas..Hala en güvendiğimiz oyuncuysa yoruma gerek yok..Yanındaki adamlarada alışırsa bence seneye transferde yapar.
DİABETE:Aslında ilk geldiğinde hiç umudum yoktu ama yetenekli kalite kokuyor..Top ayağına yakışıyor..İlerleyen haftalarda daha iyi olacaktır.
SANKHARE:İmaj 10 numara..Pozisyon 10 numara..Ama gel gör ki kondisyon yerlerde..İlkinci yarı oyuna giriyor 20 dakika sonra kesiliyor..Fakat bana göre yetenekli top ayağına yakışıyor ..Kondisyonu gelişirse çok iş yapacak..Topu kontrol edişi çevre görüşü çok iyi..bEN UMUTLUYUM
BALDE:Geçen seneden beri soru işareti..Biraz Jardel e benzetiyorum..Ne yaptığını anlayamıyurz sahada ama leblebi gibi gol atıyordu..İyi niyetli alternatif olarak kalmalı ama ilk 11 i kaldıramaz.Son vuruşları daha iyi olmalı..En büyük eksisi bu.
UMUT NAYIR:Bence iyi bir alternatif..Ben Umuttanda Umutluyum..Maçın sıkıştığı anlarda baskı kurduğumuz anlarda yan toplarda çok etkili olacaktır..Fizik olarak güçlü..
DOUKHARA:Ben çoğu kimse gibi olumsuz bakmıyorum..Kondisyon eksikliği var ama futbolu biliyor..Bu liglere alışık..Bence o da iyi olacaktır..Leblebi gibi gol atar demiyorum ama rakibi yıpratır pozisyon yaratır..
SULEYMENOV:Yaşı genç herkes iyi transfer diyor..Umarım beklentileri karşılar..21 yaşında bizim gibi cimri bir kulübe nasıl gedi o da soru işareti??
EROLCAN:Bence bazı maçlarda şans verilmeliydi..Pelupessyden ne eksiği var?* Bence fazlasıda var..Alternatif olarak kalmalı
HAKAN KELEŞ: Süperlige çıkardın,,Tarih yazdın eyvallah... Ama ben hala sana güvenemiyorum..Geçen senede oyuna çok geç müdahalelerin vardı..Değişikliklerin bile aynıydı...Şimdi bu senede kanser ediyorsun bizi..Biraz daha pişmen lazım...Bana göre kaldıramayacaksın Giresunsporu ve süperligi..Kafelerde sigara içmeyle olmuyor bu işler..İnşallah yanıltırsın beni
HAKAN KARAAHMET:Osman Çırakla olan seçimde tarafım Osman Çırak tı..Çünkü bunların geçmişi karanlıktı..Olgun peker ile olan vıcık vıcık ilişkileri korkutuyordu..hE OSMAN Çırak çok mu iyi dersek çok da iyi diyemem ama bunlara nazaran en azındantakıma 3.liglerde sahip çıkmsı benim gözümde bunlara nazaran daha iyi pozisyondadır.. Şampiyon yaptı eyvallah..Ama hala bende soru işareti... kurduğu ilişklier(olgun peker aziz yıldırım) süperlige çıktık para alamadık palavrası(en az 70-80 milyon)şu anda kulüp borcunu 90 milyonlara çıktığı söyleniyor...(Gerçi 30 puan 90 milyon yapar bu ligin kıymetini bilmek lazım...)yANİ GİDERKENDE BEN ŞU KADAR HARCADIM DİYECEK...Hakan karaahmetin çok ta parası olmadığını az çok herkes bilir..Siyaset mafya üçgeninde kulüp yönetiliyor..Umarım ben haksız çıkarım...
Derelili çotanak
Alıntı
09-09-2021, 11:18,
RE: 2021-2022 Sezonu Genel ( Transfer Dedikoduları, Yapılanma , Kesinleşen transferler)
(09-09-2021, 08:42)semiko demiş ki: bizim 10 numaraya ihtiyacımız yok evet ama bu orta saha ile 10 numara açığını kapatamazsın. 2 tane 8 1 tane 6 evet okey ama sankhare oraya pek olmuyor. ben pelupessyden umutluyum . gün geçtikçe iyi olacaktır. şu dönemde 2.3 adet yerli alamadık ona yanıyorum demekki sınır olmasa takım full yabancı olacaktı. rus için hiç bir bilgim yok . herkes mğkemmel diyor. eğer öyle ise hoca 4.4.2 tarzına dönebilir diabate gizli forvet kanatlar sergio rus şeklinde olur sanırsam rus sol ayak. sergio da sağ ayak değişmeli kanat oynarlar. aman doukara falan başlamayalım. yaşlı adam bizi bitirir hele ki görüyorsunuz doukara yı

kanka 1 ay önce de yazmıştım
biz bu kadrı mühendisliğiyle klasik 4-2-3-1 veya 4-1-4-1 yaparsak ligde rezil oluruz 

Bu taktiklere uygun transfer yapılmadı. Farklı bir arayışa girmeliyiz
Bu IQ seviyesi düşük takım şampiyon olamaz. Unutma, umutlanma
Alıntı
09-09-2021, 17:40,
Enteresan şekilde ligde kalacağımızı düşünmeye başladım. Öyle analize dayalı falan değil içime doğuyor.
Alıntı
09-09-2021, 17:49,
(09-09-2021, 11:18)maicon_28 demiş ki:
(09-09-2021, 08:42)semiko demiş ki: bizim 10 numaraya ihtiyacımız yok evet ama bu orta saha ile 10 numara açığını kapatamazsın. 2 tane 8 1 tane 6 evet okey ama sankhare oraya pek olmuyor. ben pelupessyden umutluyum . gün geçtikçe iyi olacaktır. şu dönemde 2.3 adet yerli alamadık ona yanıyorum demekki sınır olmasa takım full yabancı olacaktı. rus için hiç bir bilgim yok . herkes mğkemmel diyor. eğer öyle ise hoca 4.4.2 tarzına dönebilir diabate gizli forvet kanatlar sergio rus şeklinde olur sanırsam rus sol ayak. sergio da sağ ayak değişmeli kanat oynarlar. aman doukara falan başlamayalım. yaşlı adam bizi bitirir hele ki görüyorsunuz doukara yı

biz bu kadrı mühendisliğiyle klasik 4-2-3-1 veya 4-1-4-1 yaparsak ligde rezil oluruz 

3 lü savunmayı da iyi yaparız . ama kanat çoğaldı anasını satıyım
Alıntı
09-09-2021, 17:58,
(09-09-2021, 17:49)semiko demiş ki:

Kanka zaten mantıklı olan 3'lü savunma
Takımda madem 10 numara yok, boş yere o pozisyonu işgal etmeyelim. Boş yere kullanılacak 10 numara yerine, o sayıyı stopere çekelim. Stoperde 3 kişi olmuş olalım
Alıntı
10-09-2021, 08:30,
(09-09-2021, 17:58)maicon_28 demiş ki:

Takımda madem 10 numara yok, boş yere o pozisyonu işgal etmeyelim. Boş yere kullanılacak 10 numara yerine, o sayıyı stopere çekelim. Stoperde 3 kişi olmuş olalım

sorun şu bizim bekler o tempoyu kaldırabilir mi . zeki den şüpheliyim. aslında fenerin oynadığı sistem bize olur gibi. sergio ile diabate veya rus yada 3 ü ileride olur geride 3 stoper perez sol diarra sağ douglas ortada . flavio pelupessy de göbekte. güzel birşey çıkabilir sanki . bu arada boşta kalanlara baktım . değerlendirilebilecek olan vardı sanki.
Alıntı
10-09-2021, 10:56,
Üçlü oynaman için kenar beklerin bek gibi bek olacak Zeki ile üçlü oynanmaz  Big Grin eldeki kadroya bakacak olursak 4-3-3 oynarız gibi ileri üçlü Diabate (Doukara) - Balde (Umut) - Shapi (Serginho) değişmeli olur orta göbek Flavio - Sankhare süpürücü çakılı dmc Pelupessy gibi duruyor bu kadro en kötü 4 2 3 1 evrilir o zaman orta sahadan Flavio - Sankhare - Pelupessy 
biri kulübeye gider ileri dörtlü Doukara - Diabate - Shapi - Balde olur bu sistemde orta saha eksik kalır bu tempoda çok pozisyon veririz.
HAYATIN KIYISINDA MARATON ORTASINDA !!!
Alıntı
10-09-2021, 11:15,
(10-09-2021, 08:30)semiko demiş ki:

sorun şu bizim bekler o tempoyu kaldırabilir mi . zeki den şüpheliyim. aslında fenerin oynadığı sistem bize olur gibi. sergio ile diabate veya rus yada 3 ü ileride olur geride 3 stoper perez sol diarra sağ douglas ortada . flavio pelupessy de göbekte. güzel birşey çıkabilir sanki . bu arada boşta kalanlara baktım . değerlendirilebilecek olan vardı sanki.

bence çok kötü değiller. Sistemi oturttuktan sonra kaldırabilir bizim bekler 

Fenerin bekler çok mu iyi, bir tarafta hayatında ilk kez bek oynayan Ferdi, diğer tarafta Nazım Sangare (veya Osayi Samuel). İki tarafında kaliteleri tartışılır

Kendi kabuğumuza göre orantılarsak bence bizim de fena değil Emre Taşdemir (Aziz Behich) ve Zeki (Hayrullah)

Stoperde biri hata yapıyor veya ön liberoda direkt gol yiyoruz, gol pozisyonu yaşıyoruz. Böylece geride kapı gibi 3 stoper bekler en azından
Alıntı
10-09-2021, 18:25,
(10-09-2021, 11:15)maicon_28 demiş ki:
(10-09-2021, 08:30)semiko demiş ki:
(09-09-2021, 11:18)maicon_28 demiş ki: kanka 1 ay önce de yazmıştım

bence çok kötü değiller. Sistemi oturttuktan sonra kaldırabilir bizim bekler 

Fenerin bekler çok mu iyi, bir tarafta hayatında ilk kez bek oynayan Ferdi, diğer tarafta Nazım Sangare (veya Osayi Samuel). İki tarafında kaliteleri tartışılır

Kendi kabuğumuza göre orantılarsak bence bizim de fena değil Emre Taşdemir (Aziz Behich) ve Zeki (Hayrullah)

Stoperde biri hata yapıyor veya ön liberoda direkt gol yiyoruz, gol pozisyonu yaşıyoruz. Böylece geride kapı gibi 3 stoper bekler en azından

ya onlar da bek oynamıyor ki . ferdi çıkıyo novak giriyor osai çıkıyor nazım giriyor. bizde deneyebilriiz. solda emre sağ serginho Big Grin
Alıntı
11-09-2021, 00:52,
Twitterda sohbet odasında denk geldim hakan hocaya, boş sorulardan arda kalan zamanda hoca satır aralarında çok net mesajlar verdi. Geçen sene bir sinerji ile şampiyon olduk bu senede o şekilde bir duruma ihtiyacımız var dedi. Eleştri muhakkak olacak ama destek ihmal edilmemeli dedi. Örneklendirdi hoca; trabzonlu giresun düşer yazıyor bizim taraftarımız kesin düşeceğiz algısına kapılıyor dedi. Takımın taraftar ile birlik olmaya ihtiyacı olduğunu söyledi. O konuda gelin antremanları izleyin bizi destekleyin dedi. Not: 19:00 antreman stad yanındaymış.

Transferlerin tamamı hoca fatih kavlak başkan onayıyla olmuş. Önerilen ve scout ekibinin raporlarıyla ilerlenmiş. Hoca ne kadar hakim bilmiyorum ama ligte standart gelir için 70-80 civarı hesapladık. Alınacak puana göe 100 milyon olabiliyor dedi. Bu sene takımın toplam geliri sponsor vs ile 120 milyon civarı olacak dedi. Yapılan transferler ve ödenen borçlar ile şuan 120 milyonu aşmadık dedi. Tff verdiği limiti(145)gerekirse devre arası kullanırız diye düşündük dedi.

İlk defa hocayı basın harici bir mecrada dinleme fırsatım oldu. Samimiyetine cidden ikna oldum. Bu zamana kadar hiç kendimi düşünmedim hep kulübü düşündüm dedi. Objektif bakınca haksız diyemeyiz. Bir iki milyon verip oyuncu almadık kulübün geleceğini düşündük dedi. Belki bazen kendime zarar veriyorum bu şekilde demesi dikkatimden kaçmadı. Absürt söylemler kırmış heralde hocayı biraz.

Giden oyuncularla ilgili bir kaç şey söyledi. Bizden ayrılıp süper lige giden var mı diye sordu soru soran elemana.Yerli oyuncular ya oynayacaktı ya tribünde duracaktı dedi. Yeni kriterler gereği erolcanı bile kadroya almakta zorlanıyorum dedi.

Milli ara iyi çalıştık, hücum üzerine ağırlık verdiğini söyledi. Shapi hazırmış süre vereceğim dedi. Unuttuğum atladığım olmuştur aklımda kalanlar bunlar.
Kötü bir söz gibi düştük dillere.
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 5 Ziyaretçi