2019-2020 Sezonu Kadro Planlaması,transferler ve Yapılması Gerekenler
02-01-2020, 23:16,
RE: 2019-2020 Sezonu Kadro Planlaması,transferler ve Yapılması Gerekenler
(01-01-2020, 21:37)123456 demiş ki: Ben o sene takım olamamayı Diyadin'e, devrede ise bozulan takımı onaramama işini Bozbağ'a yazarım. Sonuç olarak o en iyi bütçeli takım küme düşmeyi bile 33. hafta garantiledi. Öyle garip sezondu.
Ben Giresunlu topçu muhabbetine katılmıyorum. Evet eskiden amatör ruh varken, sahalar berbat halde iken mücadele etmek, tekmeye kafa atmak önemliymiş fakat günümüzde yeterli değil. Onur Demir Giresunluydu ama gel gelelim bizim dışımızda hiçbir takımda bu ligde 11 oyuncusu olamazdı. Keza Ali Zorlu,Cihan Gökal gibi bu seviyenin ismi olmayan ama Giresunlu olmaları sebebiyle oynayan topçular oldu. Günümüzde en çok çalışma sonra yetenek önemli. Yetenek doğuştan, çalışma karakterden geliyor. Onun için de memleket önemli değil. Önemli olan bu karaktere sahip olacak topçu bulmak. Bizim yetenekli ve karakterli Giresunlular bulmamız lazım. Biz de o konuda şanssız bir şehiriz. Son zamanlarda bulduğumuz en yetenekli adam bize bonservis kazandırmadan, düştükten 3 gün sonra transfer yapmıştı. Diğer Giresunlu yeteneğimiz Tolga Seyhan yanlış bilmiyorsam 4 maç oynayıp ciddi manada para almıştı.

o seneki sorunumuz takım olamamak değildi bence. takım olamamışsak, sahada iyi ve tatmin edici, akıcı bir futbol göremeyiz mesela. oysa biz futbol olarak 1.ligde geçmişimizde görüp görebileceğimiz en iyi futboldu o sene. 1-0 yenildiğimiz ankaragücü maçında bile tek kale oynamıştık ama atamaya atarlar kuralı işlemişti. o sene herhangi bir maç gösterilemez, şu maçta ucuz atlattık diyebileceğimiz. en kötü top oynadığımız maç hangisi desek, maçın hakkı beraberliktir. yani rakibin bizden daha iyi oynadığı, daha mücadele ettiği bizden daha fazla kazanmayı hakettiği maç hiç olmadı. evet, diğer yıllar gibi çöp değildi belki ama uçup kaçacak bir kadromuzda yoktu, hele rize gibi ankaragücü takımlarla asla kıyaslanamayacak kadarda eksik kalıyordu kadro kalitesi. e birçok maçta skora yansıtmakta sorun yaşadık. 

bozbağa gelince, onun sorunu ise bozulan kadroyu onaramamak değil, aksine iyi giden takımı kasten dağıtmak. yani onar(a)mamak çok farklı bi anlam taşır. çıkmak istemediği için önce kadroyu sonrada hocayı yolladı derken takımı açıkça sabote etti. 

giresunlu futbolcu konusunda ise, aslında aynı tarafdayız. biz olması gerekeni yazmışız, sen ise mevcut olanı. dolayısıyla mevcutta hiç doğru işler yapamadığımız için, katılmıyorum demişsin. oysaki bizim amatör ruhtan kastımızda o yazdıkların şeklinde değildi zaten. yazdıklarının hepsine katılırım, eren eleştirisi hariç. o konuda tüm suçlu peker dönemidir. eren en faydalı olabileceği, en verimli çağında sırf giresunlu diye şans verilmedi, gitti saçma salak takımlara kiralandı. tabiti caizse harcadık adamı hep. hatta o düştüğümüz sezon bile takımda ondan daha iyi forvet olmamasına rağmen hep yedek kalıyordu ilk haftalarda. sene başında bahri kaya vardı galiba.o ara sakatlıktı cezalardı derken tamamen forvetsiz kalınca el mecbur ilk 11 çıkartmak zorunda kaldıkta, öyle devam etti artık kendini gösterdi. oyüzden erenden vefa bekleyecek konumda değiliz malesef. önce kendi özeleştirimizi yapmalıyız takım olarak.
Alıntı


Bu Konudaki Mesajlar
RE: 2019-2020 Sezonu Kadro Planlaması,transferler ve Yapılması Gerekenler - tarafından kerasus - 02-01-2020, 23:16

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi